Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №9(24) | 25.09.2019 р.

Двадцять четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже двадцять четвертий (і дев’ятий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку.

Від минулої розсилки минуло більше місяця і нам є про що розповісти.

 

Сьогодні ми:

  • дізнаємося, якими є найпоширеніші помилки в оподаткуванні акцизом;
  • поговоримо про причину видачі ліцензій на операції з алкоголем та тютюном на «старих» бланках до кінця року;
  • проінформуємо, що 20 серпня набрала чинності форма акта інвентаризації залишку спирту етилового;
  • визначимося, чи будуть виробничі цехи розглядатися як акцизні склади, якщо передане зі складу пальне використовується протягом доби не в повному обсязі;
  • з’ясуємо, як заповнювати оновлену декларацію з акцизу;
  • зазначимо, як складати АН у разі придбання пального на АЗС працівником за готівку.

Гарного Вам читання!

***

 

20 серпня набрала чинності форма акта інвентаризації залишку спирту етилового
Мінфін наказом від 09.07.2019 р. №291 затвердив:

Акт складається особою, яка є платником податку - виробником спирту етилового та здійснює його реалізацію, щодо обсягів залишку спирту етилового, наявних у місцях зберігання спирту та ємностях для його транспортування.

Наказ №291 набрав чинності 20 серпня 2019 року. Про це ми зазначали тут.

 

Якими є найпоширеніші помилки в оподаткуванні акцизом?
За результатами перевірок чернівецьких податківців найбільш типовими порушеннями, були:

  • роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 88 випадків або 36,4% встановлених порушень;

  • роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 31 випадок;

  • зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 12 випадків;

  • роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 16 випадків.

 

Ліцензії на операції з алкоголем та тютюном видаватимуть до кінця 2019 року на «старих» бланках
Київські податківці проінформували, що до 01.01.2020 року видача ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами буде здійснюватися на бланках суворої звітності Головного Управління ДФС у м. Києві.

З метою забезпечення своєчасного оформлення ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в ДПС у м. Києві було видане відповідне розпорядження від 04.09.2019 року №12-р.

 

Працівник підприємства придбав пальне за готівку: як АЗС скласти АН?
Тернопільські податківці зауважили, що при придбанні пального суб’єктом господарювання - платником акцизного податку через АЗС або АГЗС за готівку через свого представника, особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну на такого суб’єкта господарювання та зареєструвати її в ЄРАН.

При цьому під час придбання пального представник суб’єкта господарювання повинен надати документ, який підтверджує його повноваження.

І наостанок – одна аналітика від редакції та одне роз’яснення від ДПС
У серпні набрала чинності оновлена форма декларації з акцизного податку. Що саме в ній змінилося, які нові додатки до неї з’явилися і як їх складати? Про це читайте тут.

Чи будуть виробничі цехи ТОВ розглядатися як акцизні склади у разі, якщо передане зі складу пальне використовується протягом доби не в повному обсязі та залишається у виробничому цеху до повного використання читайте тут У разі, якщо Товариство закуповує та зберігає пальне на території (приміщенні) в ємкостях, загальна місткість чи обсяг яких буде перевищувати будь-яку з ознак, зазначену в пп. "б" пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, то дана територія (приміщення) буде відповідати визначенню акцизного складу, а Товариство, за наявності документів про право власності/користування приміщенням або територією, означених як акцизний склад, вважатиметься розпорядником акцизного складу в розумінні Кодексу»).

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна , Акцизний склад

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі