Головна Усі новини Тематичні розсилки Фізособи-підприємці

«Фізособи-підприємці» №12(15) | 19.12.2018 р.

П'ятнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах

Це – вже п'ятнадцятий (і дванадцятий в цьому році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах.

З часу написання попереднього листа минув місяць, тож нам є про що розповісти. А саме:

 

 • дізнаємося, що буде фізособі-«єдиннику» за незаповнення Книги обліку доходів при готівкових розрахунках;
 • поговоримо про правила звітування новостворених підприємців;
 • нагадаємо, які сплачені податки включаються до витрат фізособи-«загальника»;
 • розповімо про наслідки досягнення ФОП II групи обсягу доходу 1 млн грн та 1,5 млн грн;
 • з’ясуємо, як визначати обсяг доходу фізособі-«єдиннику» для обов'язкового застосовування РРО;
 • визначимося, чи слід включати до доходів фізособі-«загальнику» суму транзитних коштів.

Гарного вам читання!

***

Фізособа-«єдинник» не заповнює Книгу обліку доходів при готівкових розрахунках: які штрафи?
Луганські податківці навели норми Положення №148 та ПКУ, а також Порядку заповнення Книги обліку доходів. На їхню думку:

 1. фізособи-«єдинники» повинні забезпечити щоденне за підсумками робочого дня у хронологічному порядку відображення отриманих доходів, у тому числі у готівковій формі, в Книзі обліку доходів (Книзі обліку доходів і витрат);

 2. порушення зазначеної вимоги вважається неоприбуткуванням (неповним та/або несвоєчасним) оприбуткуванням готівки. За це порушення передбачена відповідальність у п’ятикратному розмірі несвоєчасно оприбуткованої суми відповідно до норм Указу №436.

 

Коли ФОП після реєстрації слід подавати до ДФС форму №20-ОПП?
Волинські податківці зауважили: якщо місце проживання ФОП є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане зі здійсненням підприємницької діяльності, то слід обов’язково подавати ф. № 20-ОПП. При цьому це повідомлення слід надати протягом 10 робочих днів після реєстрації до контролюючого органу за основним місцем обліку ФОПа.

 

Які сплачені податки включаються до витрат фізособи-«загальника»?
Запорізькі податківці нагадали, що до витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів від провадження госпдіяльності на загальній системівключаються такі податки та збори:

 • суми ЄСВ у розмірах і порядку, встановлених законом;

 • платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів госпдіяльності фізособою – підприємцем;

 • одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з госпдіяльністю підприємця.

При цьому до складу витрат не включаються такі податки:

 • ПДВ для підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ;

 • акцизний податок, в т.ч. акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

 • ПДФО з доходу від госпдіяльності;

 • військовий збір;

 • податок на майно.

 

Як визначати обсяг доходу фізособі-«єдиннику» для обов'язкового застосовування РРО?
Київські податківці нагадали, що фізособи-«єдинники» ІІ–IV групп з метою обов’язкового застосування РРО мають самостійно визначити перевищення обсягу доходу понад 1 мільйон гривень. При цьому для розрахунку перевищення враховується тільки обсяг доходу за поточний звітний рік.

З метою застосування критерію (понад 1 мільйон гривень) враховуються всі доходи, які відповідно до ст. 292 ПКУ включаються до складу доходу фізособи-«єдинника».

І ще пам’ятайте, що у 2018 році у разі здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, «єдинники» незалежно від обсягу доходу зобов’язані застосовувати РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

 

Фізособа-«загальник» отримала транзитні кошти: що з доходом?
За договором транспортного експедирування експедитор зобов’язується за плату і за рахунок клієнта виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.

Саме тому кошти, що надходять фізособі-підприємцю для  виконання транспортно-експедиторських послуг, не є його власністю і відповідно не включаються до загального оподатковуваного доходу. Доходом такого платника є плата за виконання договору транспортного експедирування. Про це ми писали тут.

 

І наостанок – дві аналітики від редакції
Як складати декларацію про майновий стан та доходи за квартал реєстрації ФОП? Як звітувати, якщо ФОП зареєструвався у IV кварталі звітного року? Скільки таких декларацій має бути - одна чи дві (друга за рік)? А як заповнювати звіт з ЄСВ за рік реєстрації? Про це все ми писали у своїй аналітиці (для передплатників).

Підприємець на 2 групі ЄП за 10 місяців 2018 року отримав дохід 950 тис. грн. Які наслідки перевищення обсягу в 1 млн грн (1,5 млн)? Як діяти підприємцю, щоб вийти з ситуації з «найменшими втратами»? Які можливі варіанти дій? Про це все ми розповідали тут.

ФОП на підприємстві

ФОП на підприємстві: як уникнути ризиків та отримати вигоду?
Приєднуйтесь до відеокурсу про ФОП з Олександром Смирновим та дізнаєтесь про:

 • безпечне використання ФОП у структурі компанії;
 • ФОП і зниження податкових ризиків;
 • особливості оформлення відносин з ФОП;
 • альтернативні способи оформлення працівників.

Замовити уроки за акційною ціною можна за посиланням>>

***

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності підприємців ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Фізособи-підприємці
Теги:
Єдиний податок , ПДФО-підприємці , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі