Головна Усі новини Тематичні розсилки Фізособи-підприємці

«Фізособи-підприємці» №3(29) | 26.03.2020 р.

Двадцять дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах

Це – вже двадцять дев’ятий (і третій в 2020 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах.

З часу написання попереднього листа минув місяць, тож нам є про що розповісти.

 

А саме:

  • повідомимо, як «полегшать» податкове життя айтішникам;
  • дізнаємося, чи може ФОП ІІ групи надавати послуги самозайнятим особам;
  • з’ясуємо, чи може інтернет-провайдер перебувати на спрощеній системі;
  • поговоримо про чергове оновлення ДПСУ плану-графіка перевірок на 2020 рік;
  • зауважимо, що за березень та квітень 2020 року ФОПи можуть не сплачувати ЄСВ.

Гарного Вам читання!

***

 

ДПСУ оновила план-графік перевірок на 2020 рік для підприємців
13 березня 2020 року ДПСУ оприлюднила оновлений Розділ ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фізичних осіб» з урахуванням коригування (станом на березень 2020 року).

Завантажити його можна у нас на сайті або безпосередньо на сайті ДПСУ.

За оновленими даними, у 2020 році планується перевірити 1644 ФОП. Це лише на дві особи більше, ніж в початковому плані-графіку.

 

ФОПи за себе не сплачують ЄСВ за березень та квітень
За роз’ясненням ДПС, через карантин за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише за себе всі ФОПи, самозайняті особи та члени фермерського господарства.

Якщо ФОП здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року до 17 березня, такі суми зараховуватимуться (без будь-яких заяв платників єдиного внеску) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску).

Але це не стосується випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування єдиного внеску за звітний період у Звіті.

 

Айтішникам полегшать податкове навантаження, але заборонять зовнішньоекономічну діяльність
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков під час форуму Level Up Ukraine повідомив про ще один варіант оподаткування для п’ятої групи ЄП для ІТ-сфери.

За його словами, в рамках дискусії влада прийшла до консенсусу з представниками IT-індустрії, що найбільш оптимальною для всіх буде робота останніх на 5-й групі ФОП. При цьому податкове навантаження зроблять менше, ніж пропонувалася раніше.

«Можу сказати, що наразі ми дійшли згоди практично з усією IT-індустрією, що комфортний режим, в якому б їм хотілося працювати, – п’ята група, яка була запропонована ще влітку, але на відміну від того проекту, який включав два ЄСВ, військовий збір і підвищення по 1% на рік, ми вирішили, що пропозиція, яка нас влаштує, – одне ЄСВ, таке ж підвищення, але для цієї групи буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність», – розповів Борняков.

 

Чи може фізособа-«єдинник» надавати послуги самозайнятим особам?
Львівські податківці нагадали, що для ІІ групи ЄП дозволена діяльність фізосіб-підприємців з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

Самозайнята особа не підпадає під визначення терміна «населення». Тому фізособа-«єдинник» ІІ групи не може надавати послуги такій особі.

 

Інтернет-провайдер на спрощеній системі оподаткування: бути чи не бути?
За новою позицією податківців, ФОП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет має право бути платником єдиного податку за умови, що таким провайдером не надаються послуги, визначені пп. 8 пп. 291.5.1 ПКУ.

Проте для встановлення, до якого виду належить обрана підприємцем господарська діяльність та чи належить вона до видів діяльності, заборонених «єдинникам», податківці радять звернутись до Державної служби статистики України (як до розробника Методичних основ та пояснень до позицій КВЕД)!

Про це докладно ми писали тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності підприємців ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Фізособи-підприємці
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , Фізособи-підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі