Це – пʼятий з початку року (а загалом сто сороковий та сорок другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло три тижні. За цей час сталося чимало, а саме:
- дізнаємося, як у додатку 1 з ЄСВ до єдиної звітності зазначати перехідні відпустки;
- нагадаємо, за якою формою подавати декларацію про майновий стан в е-формі за 2023 рік;
- розповімо, як звітувати про відповідність та/або незалежний висновок резидентам Дія Сіті;
- зауважимо, що до 14 квітня посередникам у працевлаштуванні за кордоном слід відзвітувати до Мінекономіки;
- розкажемо, як правильно заповнювати розділ ІІІ Повідомлення про КІК;
- наголосимо, як заповнювати ф. №20-ОПП при оренді нерухомості.
Гарного вам читання!
До 14 квітня посередникам у працевлаштуванні за кордоном слід відзвітувати до Мінекономіки
14 квітня 2024 року відповідно до
Закону №2982 ліцензії, видані суб’єктам господарювання до набрання чинності цим Законом, а саме до 14 жовтня 2023 року, втрачають чинність.
Тож усім ліцензіатам, які ще не подали до Мінекономіки декларацію про провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, слід це зробити у встановлений законодавством термін. Про це ми писали
тут.
Як у додатку 1 з ЄСВ до єдиної звітності зазначати перехідні відпустки?
Фахівці ПФУ у листі від 06.02.2024 №2800-030401-8/7291
зауважили, що у додатку 1 до єдиної звітності суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)».
При цьому в ній зазначається відповідний місяць лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10.
Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.
За якою формою подавати декларацію про майновий стан в е-формі за 2023 рік?
На сайті ДПС у рубриці «Електронна звітність» для фізичних осіб розміщено електронну форму «Податкова декларація про майновий стан і доходи», яку потрібно застосовувати у разі звітування за 2023 рік, за ідентифікатором F0100214.
Податківці також нагадали, що декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для фізосіб, фізосіб-”загальників” та самозайнятих осіб, – до 1 травня року, що настає за звітним. Про це ми писали
тут.
Як звітувати про відповідність та/або незалежний висновок резидентам Дія Сіті?
Мінцифри у
своєму листі детально
розповіло, як відзвітувати резидентам Дія Сіті у 2024 році, аби не втратити статус.
Отже, на думку Міністерства, резиденти Дія Сіті, які у 2022 - 2023 роках набули такий статус, мають подати річний звіт про відповідність та/або незалежний висновок за 2023 рік до 01 червня 2024 року, та у 2024 році не втратять статус резидента Дія Сіті у разі виявлення невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним
статтею 5 Закону, у поданих річному звіті про відповідність та/або незалежному висновку за 2023 рік, а також не подаватимуть початковий звіт про відповідність та/або незалежний висновок.
Окремо зроблено висновок й щодо новостворених резидентів, які отримали статус до 17 лютого 2024 року.
Такі резиденти Дія Сіті подаватимуть річний звіт про відповідність та/або незалежний висновок за 2024 рік у 2025 році (до 01 червня).
Як заповнювати ф. №20-ОПП при оренді нерухомості: нагадування від ДПС
Іванофранківські податківці
зазначили, що для обрання із довідника типу об’єкта оподаткування про орендоване платником податків нежитлове приміщення, що використовується ним безпосередньо у своїй господарській діяльності, у графі 3 «Тип об’єкта оподаткування» повідомлення №20-ОПП можливо зазначити, наприклад: готель, комплекс, санаторій, будинок відпочинку, гуртожиток тощо.
Нагадаємо, що в іншому своєму розʼясненні ДПС
зазначала, що кожному об’єкту оподаткування, що надається в оренду (орендується), присвоюється ідентифікатор, прийнятий суб’єктом господарювання – орендодавцем (орендарем), а також зазначається фактичний стан об’єкта оподаткування на момент заповнення повідомлення за ф. №20-ОПП.
Як правильно заповнювати розділ ІІІ Повідомлення про КІК: розʼяснення від ДПС
З метою мінімізації помилок, що їх допускають фізичні та юридичні особи, які подають повідомлення, ДПС
надала відповідне розʼяснення щодо його заповнення.
За ним, за алгоритмом арифметично-логічної перевірки даних Повідомлення у розділі ІІІ «Інформація щодо набуття/відчуження частки в іноземній юридичній особі» всі рядки є обов’язковими для заповнення і можуть містити цифри і літери - як українські, так і латинські.
Тому при заповненні поля рядка 12.3 «опосередковане володіння», у разі якщо розмір опосередкованого володіння становить нуль відсотків, у полі рядків 14 та 15 доцільно зазначити: «інформація відсутня», що свідчить про відсутність інформації.
Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на квітень 2024 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»