• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №18(153) | 17.12.2024 р.

Сто п'ятдесят третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №18(153) | 17.12.2024 р.
Це – вісімнадцятий з початку року (а загалом сто пʼятдесят третій та пʼятдесят п’ятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло три тижні. За цей час сталося чимало, а саме:
  • зауважимо, що з 2025 року слід подавати нові звіти з праці;
  • зазначимо, що 20 грудня буде останнім днем подання податкової звітності за листопад;
  • зʼясуємо деталі подання  річної фінансової звітності за 2024 рік;
  • розповімо про нову форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку;
  • розкажемо про нові е-формати форм заяв №1-ОПП, №17-ОПП та №20-ОПП;
  • проінформуємо про появу нової форми ТТН.
Гарного вам читання!
 

Мінінфраструктури затвердило нову форму ТТН

Наказом від 14.11.2024 №1332 Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало у новій редакції ТТН. Її форму затверджено додатком 7 до Правил.
За оновленою редакцією п. 11.1 Правил №363, основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка містить всі обов'язкові реквізити, визначені Законом «Про автомобільний транспорт».
Також вказано, що у разі необхідності форма товарно-транспортної накладної може бути доповнена іншими реквізитами з урахуванням особливостей перевезень, зокрема умов та/або виду вантажу.
А у разі виробництва та/або введення в обіг сировини, отриманої в результаті забою сільськогосподарських тварин (парнокопитних та інших копитних), товарно-транспортна накладна має містити відомості про ідентифікацію тварин, що підтверджують зв'язок між тушами, напівтушами, четвертинами, відрубами та шматками м'яса і твариною або групою тварин, від яких їх було отримано.
А при  при перевезенні харчових продуктів тваринного походження товарно-транспортна накладна має містити відомості про умови їх зберігання (температурний режим).
 

З 2025 року слід подавати нові звіти з праці

Підкреслимо, що наказом Держстату від 15.04.2024 №117 затверджено нові форми:
  • №1-ПВ (місячна) «Звіт із праці»;
  • №1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці».
Згідно з текстом наказу нові форми вводяться в дію, починаючи зі звіту:
  • за І квартал 2025 року - №1-ПВ (квартальна) "Звіт із праці";
  • за січень 2025 року - №1-ПВ (місячна) "Звіт із праці".
Як і раніше, ці форми подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб відповідно до затвердженої методології до територіального органу Держстату. Про це все ми писали тут.
 

ДПС навела нові е-формати форм заяв №1-ОПП, №17-ОПП та №20-ОПП

Через зміни в Порядку №1588 платники податків подають через спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» або через розділ «Введення звітності» інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет»:
  • заяву за ф. №1-ОПП з позначкою «Зміна відповідальних осіб: керівника», «Зміна відповідальних осіб: особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» – за ідентифікатором J1312107;
  • заяву за ф. №17-ОПП – за ідентифікатором J(F)1312204;
  • заяву за ф. №20-ОПП – за ідентифікатором J(F)1312006.
Про деталі заповнення нової форми заяви за ф. №20-ОПП читайте тут.
 

20 грудня – останній день подання податкової звітності за листопад

20 грудня закінчується строк подання до податкової служби таких звітів: 
– декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за листопад 2024 року у разі неподання податкової декларації на 2024 рік;
– фізичними особами – підприємцями декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за листопад 2024 року, у разі неподання податкової декларації на 2024 рік;
– декларації з акцизного податку за листопад 2024 року;
– декларації з рентної плати за листопад 2024 року з розрахунком:
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
  • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
  • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Змінилася форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

Мінфін наказом від 04.11.2024 №549 затвердив зміни до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку.
Форма Розрахунку та додаток ВП до  рядків 17 - 20, 22 - 22.1 Розрахунку приводяться у відповідність до положень законів №3587, №3706 із доповненням їх додатковими показниками та інформацією, яка відображається  платниками дивідендів на державну частку. Про це ми писали тут.
 

І наостанок - аналітика від редакції

2024 рік добігає кінця, а для бухгалтера це означає, що час готуватися до річної фінансової звітності. 
Фінзвітність може подаватися у різному обсязі:
  • Повна фінансова звітність, яка включає п’ять форм – баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки. Повну фінзвітність подають всі, хто не має права подавати малу або скорочену фінзвітність за формами 1-м, 2-м та 1-мс, 2-мс;
     
  • Фінзвітність малих підприємств та представництв іноземних суб’єктів госпдіяльності – баланс за формою 1-м та звіт про фінрезультати за формою 2-м;
     
  • Фінзвітність мікропідприємств та непідприємницьких товариств - баланс за формою 1-мс та звіт про фінрезультати за формою 2-мс.
Про це та про категорії підприємств за розміром у 2024 році - дивіться тут.

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на листопад 2024 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит» 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»