• Посилання скопійовано

Увага! З 3 січня діє нова форма ТТН: опубліковано Наказ №1332

Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності потрібно буде використовувати новий документ. З 3 січня набрала чинності нова форма ТТН

Увага! З 3 січня діє нова форма ТТН: опубліковано Наказ №1332

Нагадаємо, що завдяки Закону №1534 форма ТТН ще з 1 жовтня 2021 року отримала нові відомості. Зокрема, щодо опису транспортного засобу, де має бути вказано, крім марки, моделі, типу, реєстраційного номера автомобіля, причепа/напівпричепа, також його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто (ч. 2 ст. 48 Закону про автомобільний транспорт). Про всі зміни, які впроваджені Законом №1534, ми зазначали тут та тут.

І досі Мінінфраструктури так й не вносило змін до Правил №363. Тому всі використовували самостійно розроблену форму ТТН, яка мала б містити всі необхідні реквізити. 

Але тепер все зміниться. Мінінфраструктури своїм наказом від 14.11.2024 №1332 внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції ТТН. Її форму затверджено додатком 7 до Правил.

За оновленою редакцією п. 11.1 Правил №363, основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка містить всі обов'язкові реквізити, визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».

Також вказано, що за потреби форму товарно-транспортної накладної може бути доповнено іншими реквізитами, з урахуванням особливостей перевезень, зокрема умов та/або виду вантажу.

А у разі виробництва та/або введення в обіг сировини, отриманої в результаті забою сільськогосподарських тварин (парнокопитних та інших копитних), товарно-транспортна накладна має містити відомості про ідентифікацію тварин, що підтверджують зв'язок між тушами, напівтушами, четвертинами, відрубами та шматками м'яса і твариною або групою тварин, від яких їх було отримано.

При  при перевезенні харчових продуктів тваринного походження товарно-транспортна накладна має містити відомості про умови їх зберігання (температурний режим).

З новим бланком ТТН можна ознайомитися за посиланням на нашому сайті бланків та просто завантаживши його тут.

 

Коли нова ТТН запрацює?

Наказ №1332 зареєстровано в Міністерстві юстиції 2 грудня 2024 р. за №1831/43176 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Тож нова форма ТТН почне діяти з дати набрання чинності Наказом. Наказ було опубліковано в "Офіційному віснику" від 03.01.2025. Тож з цієї дати діє нова форма.

Окремий докладний аналітичний матеріал з прикладом оформлення нової ТТН ми наводили тут.

***

Читайте такожЗнайомимося з новою формою ТТН: коментар від редакції

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»

  • Увага! З 3 січня діє нова форма ТТН: опубліковано Наказ №1332
    Мінінфраструктури внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції форму ТТН. Тож з дати набрання чинності потрібно буде використовувати новий документ. З 3 січня набрала чинності нова форма ТТН
    06.01.202556 47547
  • Автошини на підприємстві: бухгалтерський та податковий облік
    Чимало юросіб має на балансі автомобілі і періодично здійснює заміну автомобільних шин (як сезонну, так і через зношення). Розглянемо, як відображати автошини в бухгалтерському обліку і як операції з ними впливають на оподаткування
    03.01.2025571
  • Електронні перевірки: що це таке і кому вигідно їх замовляти?
    У цій статті розглянемо правила проведення електронних перевірок платників податків. Найцікавіше в них те, що такі перевірки проводяться за ініціативою того, кого перевірятимуть!
    27.12.2024779
  • Поворотна фіндопомога у запитаннях і відповідях
    Суб’єкт господарювання (юрособа чи ФОП) отримує чи надає поворотну фіндопомогу. Розглянемо нижче пов’язані з цим особливості обліку, оподаткування, оформлення тощо
    26.12.20241 095
  • Мінфін внесе зміни до НП(С)БО 1 та НП(С)БО 25
    Зокрема, пропонується привести термін «національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку» у відповідність до Закону про бухоблік та уточнити визначення собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) мікропідприємствами
    26.12.20243 9582