• Посилання скопійовано

«Податок на прибуток» №10(159) | 07.07.2025 р.

Сто п'ятдесят девятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на прибуток

«Податок на прибуток» №10(159) | 07.07.2025 р.
Це – десятий з початку року (сто п’ятдесят дев’ятий загалом, шістдесятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на прибуток. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
  • розкажемо, що змінилося в декларації з прибутку за Наказом №215;
  • проінформуємо, що нова декларація з податку на прибуток вже є в оновленому "Єдиному вікні";
  • зʼясуємо, правила визначення коефіцієнта для розрахунку суми МПЗ на 2025 рік;
  • дізнаємося думку ДПС щодо оформлення первинки для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток;
  • розглянемо облік та оподаткування у надавача і отримувачів при безоплатній роздачі продукції пожежникам та волонтерам.
Гарного вам читання!
 

Що змінилося в декларації з прибутку за Наказом №215: деталі від ДПС

ДПСУ з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю за справлянням цього податку  надала роз'яснення листом від 17.06.2025 №15357/7/99-00-21-02-01-07.
Відповідно до Закону №4112 ПКУ доповнено, зокрема, положеннями щодо:
  • заборони врахування при визначенні об’єкта оподаткування витрат за операціями, здійсненими з метою надання неправомірної вигоди;
     
  • оподаткування податком на прибуток підприємств операцій, здійснених з метою надання неправомірної вигоди службовій особі (у тому числі службовій особі іноземної держави) із запровадженням різниць щодо збільшення фінансового результату до оподаткування.
Показники рядка 10 «Особливі відмітки» форми декларації щодо належності платника податку до відповідної категорії доповнено новими рядками, у яких відображаються:
  • сума збільшення податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється (рядок 45);
     
  • сума штрафу (9%), що застосовується у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку протягом 90 календарних днів з дати отримання від контролюючого органу повідомлення (рядок 46);
  • сума штрафу (18%), що застосовується у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку протягом понад 90 календарних днів з дати отримання від контролюючого органу повідомлення (рядок 47).

 

Нова декларація з податку на прибуток - в оновленому «Єдиному вікні»

ДПСУ оприлюднила оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.33.8.0 станом на 26.06.2025.
Додано, зокрема, нові версії документів:
  • J0100127 - Податкова декларація з податку на прибуток підприємств
  • J0100527 - Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (виробників сільськогосподарської продукції)
  • J0100927 - Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (для інститутів спільного інвестування)
  • F0100727 - Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (фізичної особи – підприємця, у тому числі такої, яка обрала спрощену систему оподаткування, або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність)

 

Правила визначення коефіцієнта для розрахунку суми МПЗ на 2025 рік

ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що розрахункова сума мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) визначається залежно від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України для справляння плати за землю; коефіцієнта та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
При визначенні МПЗ за 2025 рік та наступні роки, закінчуючи роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, коефіцієнт застосовується із значенням 0,057.

 

Первинка для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток має бути правильно оформлена, – ДПС

ДПС у Рівненській області розповідає, що відповідно до абзаців першого та другого п. 44.1 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

 

І наостанок - аналітика від редакції

Підприємство, платник ПДВ і податку на прибуток (з різницями) безоплатно роздає власновироблену продукцію на місці обстрілу пожежникам та волонтерам, які ліквідовують наслідки такого обстрілу та розгрібають завали. Що в бухгалтерському та податковому обліках? Розглянули тут.

Наразі це все.
Більше новин на тему податку на прибуток ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит» 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»