Це – сімнадцятий з початку року (сто тринадцятий загалом та чотирнадцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на прибуток. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. А саме:
- проінформуємо, що з 18 листопада діє оновлена форма декларації з прибутку;
- зупинимося на нюансах сплати авансових внесків обмінниками з 2023 року;
- наведемо податкові наслідки зменшення статутного капіталу;
- наголосимо, які види діяльності є виключеними для резидентів Дія.Сіті;
- зазначимо питання оподаткування податком на прибуток благодійної та гуманітарної допомоги.
Гарного вам читання!
***
З 18 листопада діє оновлена форма декларації з податку на прибуток
Мінфін наказом від 13.09.2022 р. №274 затвердив зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Внесено їх з метою приведення форми декларації до положень ПКУ щодо спеціального режиму оподаткування резидентами Дія.Сіті за особливими умовами, які були запроваджені Законом №1946.
Зокрема, декларацію доповнено новим додатком ДІЯ (рядок 06.3 ДІЯ). У ньому проводитиметься розрахунок податку на операції резидента Дія.Сіті - платника податку на особливих умовах.
Наказ діє з 18 листопада. Тож за нормами п. 46.6 ПКУ звітувати за нею потрібно буде лише за підсумками І кварталу 2023 року та за 2023 рік. Але думки ДПС щодо цього поки немає. Про це ми писали тут.
ДПС розповіла про правила сплати авансового внеску з податку на прибуток для обмінників
Авансовий внесок з податку на прибуток потрібно буде сплатити щомісяця (не пізніше останнього операційного (банківського) дня поточного місяця) у розмірах:
- трьох мінімальних заробітних плат, встановлених законом станом на 1 січня звітного (податкового) року, – за кожен пункт обміну іноземної валюти у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч мешканців;
- однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного (податкового) року, – за кожен пункт обміну іноземної валюти у населеному пункті, чисельність якого менша за 50 тисяч мешканців або за межами населених пунктів.
При цьому протягом 2023 року платники податку сплачуватимуть такі авансові внески з урахуванням таких особливостей:
- з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року – зі застосуванням коефіцієнта 0,33;
- з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року – зі застосуванням коефіцієнта 0,66.
Cплата авансових внесків з податку на прибуток буде здійснюватися за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесеного до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на 1 число поточного місяця, ведення якого здійснюється Нацбанком.
Про це ми писали тут.
Які види діяльності є виключними для резидента Дія.Сіті?
Податківці з Офісу великих платників зазначили, що перелік видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія.Сіті, встановлено ч. 4 ст. 5 Закону №1667. Так, до них, наприклад, належить:
- комп’ютерне програмування, консультування з питань інформатизації, діяльність з керування комп’ютерним устаткуванням;
- видання комп’ютерних ігор, а також іншого програмного забезпечення;
- надання програмних продуктів, у тому числі комп’ютерних ігор, у режимі «онлайн» та надання вебпослуг з доставки програмних додатків, включаючи розповсюдження примірників (копій, екземплярів) програмного забезпечення у електронній формі, у тому числі комп’ютерних ігор, його елементів, оновлень, доповнень та розширень функціоналу.
Оподаткування податком на прибуток благодійної та гуманітарної допомоги: інформаційний лист ДПС №7
ДПСУ розповіла, що в інформаційному листі №7/2022 йдеться про особливості оподаткування податком на прибуток операцій з надання безоплатної допомоги, пов’язаної з потребою забезпечення оборони держави.
У листі ви дізнаєтеся:
- що таке благодійна діяльність та гуманітарна допомога;
- про оподаткування податком на прибуток операцій з надання благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги під час воєнного стану;
- про оподаткування неприбуткових операцій з надання благодійної допомоги під час воєнного стану.
Ознайомитися з інформаційним листом можна тут.
Зменшуєте статутний капітал – приготуйтеся до збільшення фінрезультату
Івано-франківські податківці підкреслили, що у разі викупу юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходу учасника зі складу господарського товариства, зменшення статутного капіталу, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи у відносинах із засновниками – нерезидентами, починаючи з 01.01.2021 року суми такого зменшення прирівнюються з метою оподаткування до дивідендів, але авансові внески на такі суми не нараховуються.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему податку на прибуток ви завжди знайдете тут, а консультацій – тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»