• Посилання скопійовано

Стаємо на облік та знімаємось з обліку як платники єдиного соцвнеску тепер в Міндоходів

Затверджено Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування який поширюється на всіх платників ЄСВ - роботодавців, фізособ-підприємців, осіб що забезпечують себе роботою самостійно

Стаємо на облік та знімаємось з обліку як платники єдиного соцвнеску тепер в Міндоходів

Серед пакету документів прийнятих Міндоходів з метою регулювання питань пов'язаних із єдиним соціальним внеском затверджено і Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (Наказ Міндоходів від 09.09.2013 р. №458).

Порядок визначає питання взяття на облік, внесення змін до облікових даних та зняття з обліку платників єдиного соціального внеску, надання органам доходів і зборів відомостей про клас професійного ризику виробництва Фондом нещасних випадків, надання Пенсійному фонду України та фондам соцстраху даних про взяття/зняття з обліку платників єдиного внеску.

Порядок поширюється на платників єдиного внеску - роботодавців (юридичні та фізичні особи - підприємці, фізособи які мають найманих праціників або працюють із фізособами за договорами ЦПХ),  фізособ-підприємців та осіб що забезпечують себе роботою самостійно.

Як і під час адміністрування ЄСВ Пенсійним фондом, при реєстрації як суб'єти господарської діяльності підприємства та підприємці беруться на облік як платники ЄСВ за місцезнаходженням чи місцем проживання автоматично, на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органом доходів і зборів.

Стосовно класу професійного ризику. У день отримання відомостей з реєстраційної картки, орган доходів і зборів направляє відомості про юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та фізичних осіб - підприємців до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Фонд нещасних випадків за цією  інформацією відносить платника ЄСВ до класу професійного ризику та не пізніше наступного робочого дня направляє органу доходів і зборів повідомлення про це.

Юрособа або підприємець отримують відомості щодо реєстрації платниками ЄСВ та щодо отриманого класу професійного ризику у виписці з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам (відокремленим підрозділам) та фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому Законом про державну реєстрацію.

У разі незгоди зі встановленим класом професійного ризику виробництва платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів після отримання виписки з ЄДР узгоджує клас професійного ризику виробництва з робочим органом виконавчої дирекції Фонду нещасних випадків. Після узгодження (зміни) класу ризику Фонд нещасних випадків передає відповідну інформацію в Міндоходів.

Бюджетні установи, підприємства та організації всеукраїнських громадських організацій інвалідів*, а також підприємства та організації громадських організацій інвалідів** подають до органу доходів і зборів документи про підтвердження зазначеного статусу. Отримані документи долучаються до облікової справи такого платника.

Новостворені відокремлені підрозділи обліковуються  як страхувальники з приміткою "Неплатник".

У разі прийняття юридичною особою рішення про виділення відокремленого підрозділу на окремий баланс та перехід до самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами юридична особа повідомляє про це в десятиденний строк з дня прийняття такого рішення орган доходів і зборів за місцезнаходженням відокремленого підрозділу. На підставі такого повідомлення юридичної особи відокремлений підрозділ обліковується як платник єдиного внеску.

Наявність у відокремленого підрозділу окремого балансу, самостійного ведення розрахунків з оплати праці із застрахованими особами може бути встановлена органом доходів і зборів під час проведення перевірки платника єдиного внеску, при опрацюванні його звітності.

--------------------------------------------------------

* - зокрема товариства УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50% загальної чисельності працівників і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25% суми витрат на оплату праці

** -  у яких кількість інвалідів становить не менш як 50% загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці

Автор: Катеринец Наталья

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 353
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20259562
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20256 1058
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 525
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20255 158