• Посилання скопійовано

Перевірки і відповідальність за ведення військового обліку

Перевірки підприємств проводяться один раз на рік, якщо підприємство здійснює бронювання військово­зобов’язаних та на них працюють призначені в команди на воєнний час військовозобов’язані й один раз на три роки — решта

Перевірки і відповідальність за ведення військового обліку

"Вісник. Офіційно про податки"

Список питань, які підлягають перевірці, чітко визначено додатком 27 до Порядку №921.

Керівники, інші посадові особи підприємств та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобі­лізаційної готовності, неприбутті за викликом до військкомату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом (ст. 42 Закону №2232).

Відповідальність за порушення ведення військового обліку встановлено КпАП (ст. 211) у вигляді накладення штрафу на керівника або іншу особу, відповідальну за ведення військово-облікової роботи, за перше порушення від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — НМДГ) (від 17 грн до 51 грн), при повторному протягом року вчиненні порушення — від трьох до семи НМДГ (від 51 грн до 119 грн) за:

  • неподання у встановлені строки (до 1 грудня поточного року) до військових комісаріатів списків працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць;
  • прийняття на роботу (навчання) військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання;
  • незабезпечення сповіщення військо­возобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкоди зазначених посадових осіб вчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці;
  • невчасне подання документів для військо­вого обліку (військових квитків, посвідчень про приписку до призовних дільниць) на військо­во­зобов’язаних або призовників для оформ­лення взяття на військовий облік або зняття з обліку.

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (порушення приписів ст. 16 Закону №1932) тягне накладання штрафу на керівника або іншу особу, відповідальну за ведення військово-облікової роботи:

  • за перше порушення — від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн),
  • при повторному протягом року вчиненні порушення — від 100 до 300 НМДГ (від 1 700 до 5 100 грн).

Докладно про штрафи за порушення ведення військового обліку на підприємстві читайте тут>>

***

Аналітика від Дт-Кт: 

Інші новини на тему:

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»