Як відомо, з 18 жовтня набули зміни до Господарського процесуального кодексу, що передбачають обов’язок реєстрації в Електронному суді для юридичних осіб приватного права, а саме ТОВ, приватних підприємств, ОСББ тощо. Тобто вони мають зареєструвати Електронний кабінет у ЄСІТС для того, аби мати право подати до господарського суду документи. Причому навіть якщо вже перебувають у процесі. В іншому разі для них настануть негативні процесуальні наслідки.
Зареєструватися безпосередньо такі юридичні особи мають навіть тоді, коли із судом листується їхній адвокат (абзац 2 ч. 6 ст. 6 ГПК у редакції Закону №3200). Тобто повинна буде зареєстрована як сама юридична особа, так і її адвокат.
У разі відсутності реєстрації в Електронному кабінеті у справах, які знаходяться на розгляді, а також у разі первинного звернення до суду із заявою, скаргою, клопотанням усі документи мають бути повернуті судом або залишені без розгляду.
Отже, на практиці з об’єктивних процесуальних причин можуть бути не прийняті до розгляду численні заяви, скарги, клопотання, у тому числі ті, які можуть мати суттєве значення для вирішення судового спору.
Керівниця проєктів цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації України, радниця голови ДСА Оксана Літвінова пояснила у коментарі «Судово-юридичній газеті», навіщо потрібна «подвійна» реєстрація.
«Потрібна реєстрація і юридичної особи, і представника (адвоката), щоб у разі звільнення, якщо це штатний працівник, що представляв інтереси компанії, документи від суду у подальшому надходили юридичній особі, а не звільненому працівнику. Так само і з адвокатом, якщо він припинить діяти в інтересах юридичної особи і буде розірвано договір», – зазначила вона.
***
Читайте також: