• Посилання скопійовано

Відображаємо у податковому обліку списання кредиторської заборгованості

Роз'яснено, як у податковому обліку платника податку на прибуток-продавця, який є платником ПДВ, відображається списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, у разі отримання попередньої оплати за товари

Відображаємо у податковому обліку списання кредиторської заборгованості

Відповідно до пп. 136.1.1 п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу сума попередньої оплати та авансів, отримана в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг для визначення об’єкта оподаткування, у складі доходів не враховується.

Сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, не стягнута після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу).

При визначенні об’єкта оподаткування суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, суми безнадійної кредиторської заборгованості враховуються у складі інших доходів (пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 зазначеного Кодексу).

Щодо ПДВ, то на дату отримання попередньої оплати за товари (послуги) у платника податку відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу виникають податкові зобов’язання з цього податку.

Пунктом 192.1 ст. 192 цього Кодексу передбачено, що при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

У разі якщо протягом терміну позовної давності не відбулося фактичної поставки товару (послуг), а кошти, отримані від покупця у вигляді попередньої оплати за товари (послуги), не були повернуті, то продавець не має законодавчих підстав на коригування суми податкових зобов’язань з ПДВ при списанні безнадійної кредиторської заборгованості.

Таким чином, якщо сума кредиторської заборгованості платника податку, отримана у вигляді попередньої оплати за товари (послуги), залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності, то у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності, платник податку повинен суму такої непогашеної кредиторської заборгованості без урахування ПДВ включити до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, з відповідним відображенням у рядку 03 декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Міндоходів України від 30.12.2013 р. № 872, та у рядку 03.25 додатка ІД до цієї декларації.

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»