Коли при списанні пально-мастильних матеріалів фінрезультат не коригується
Вилучено з «Моїх новин»
ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму перевищення витрат палива над лінійною нормою
31.01.20171 392
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
Податківці у листі від 20.01.2017 р. №1186/6/99-99-15-02-02-15 зазначають, що витрати на придбання паливно-мастильних матеріалів враховуються при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно із правилами бухгалтерського обліку у разі їх підтвердження належним чином оформленими первинними документами.
Водночас ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму перевищення витрат палива над лінійною нормою, встановленою наказом Мінтрансу України від 10.02.1998 р. №43.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
Нормальна потужність – це важливий фактор впливу на собівартість та фінрезультат. У статті пояснимо алгоритм її розрахунку за НП(С)БО 16 та розподілу загальновиробничих витрат (ЗВВ), а також проаналізуємо судову практику на цю тему
Що робити з ПДВ, якщо через 3 роки після сплати авансу за товар А вирішили поставити товар Б? В таких ситуаціях навіть РК до ПН зареєструвати не вийде – діє ліміт 1095 днів. Аналізуємо лист ДПС від 26.06.2026 р. №740/2/99-00-21-01-01-02
Бізнес пропонує доповнити Положення нормами, які дозволять підприємствам відображати втрату, знищення або втрату контролю над активами, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях або територіях бойових дій, на підставі належних документів
Створення компанії з іноземними інвестиціями має чимало нюансів, які не виникають із іншими. Розповідаємо про правила реєстрації таких компаній після скасування ГКУ, правила виплати дивідендів, вимоги фінмоніторингу, бухгалтерський і податковий облік тощо
Рекламні роздачі власної продукції або товарів інших виробників з нанесеною на них рекламною інформацію – один із засобів проінформувати покупців та зацікавити їх у покупках. У статті розглянемо, які документи скласти, як це оформити та відобразити в обліку
Резидент України замовляє у нерезидента створення програмного забезпечення. За умовами договору після повної оплати замовнику передаються вихідний код і всі майнові авторські права на програмне забезпечення без обмежень щодо строку та території використання, включаючи право створювати похідні твори. Також нерезидент надає послуги з впровадження та підтримки програмного забезпечення. Чи є така виплата роялті та чи виникає обов’язок утримувати податок з доходів нерезидента?
ФОП зареєстровано 22.06.2026, з 01.07.2026 — платник єдиного податку 2 групи. Яку звітність необхідно подати за червень 2026 року (місяць реєстрації до переходу на спрощену систему), з огляду на вимоги ДПС щодо початку діяльності на загальній системі та переходу на ЄП?
Які вимоги щодо обов’язкового вмісту біоетанолу в бензинах автомобільних діють з 1 липня 2026 року та на яких суб’єктів господарювання покладається обов’язок забезпечення нормативної частки біокомпонентів?
Підприємство отримує від нерезидента послуги з розробки та надання права користування програмним забезпеченням, самостійно нараховує ПДВ за пп. 208.2 ПКУ та формує податковий кредит. Програмне забезпечення використовується для виготовлення продукції оборонного призначення, постачання якої звільняється від ПДВ відповідно до пп. 4 та 5 пп. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ. Чи зберігається право на податковий кредит та чи застосовуються пп. 198.5 і ст. 199 ПКУ?
Яким чином платник податку на прибуток може виправити помилку в полі 10 «Особливі відмітки» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та чи передбачена відповідальність за таку помилку?