• Посилання скопійовано

Коли ТТН має містити інформацію про температурний режим?

Мінагрополітики наголошує, що відомості в ТТН щодо температурного режиму транспортування харчового продукту мають відповідати інформації, наведені у маркуванні продукту, а за відсутності упаковки - у документі, що супроводжує харчовий продукт

Коли ТТН має містити інформацію про температурний режим?

Як ми писали раніше, з 3 січня діє нова форма товарно-транспортної накладної . Мінінфраструктури своїм наказом від 14.11.2024 №1332 внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та виклало в новій редакції ТТН. Її форму затверджено додатком 7 до Правил. Зокрема, при  перевезенні харчових продуктів тваринного походження ТТН має містити відомості про умови їх зберігання (температурний режим).

Після цього Мінрозвитку надало покрокову інструкцію, як заповнювати нову форму ТТН.

Було наголошено, що основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка містить всі обов'язкові реквізити та затверджена у додатку 7 до Правил №363

Тепер до теми ТТН долучилося і Міністерство аграрної політики та продовольства України.

В листі від 27.01.2025 р. №21-3021-/1982 було зазаначено, що згідно з абзацом першим частини сьомої статті 37 Закон України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" (далі - Закон про безпечність), якщо інше не передбачено законом, єдиним документом, яким супроводжуються об'єкти санітарних заходів, що перебувають в обігу, є товарно-транспортна накладна.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 49 Закону про безпечність оператор ринку, зокрема, повинен дотримуватися температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів. Такий режим не повинен перериватися.

Згідно з частиною першою статті 5 Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" (далі - Закон про інформацію)  оператор ринку харчових продуктів, відповідальний за інформацію про харчовий продукт, зобов'язаний забезпечити наявність і точність інформації про харчовий продукт відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 6 Закону про інформацію обов'язковою для надання є інформація, серед іншого, про будь-які особливі умови зберігання.

Крім того, пунктом 3 частини першої статті 18 та частиною першою статті 19 Закону про інформацію визначено, що за потреби зазначаються умови зберігання, яких необхідно дотримуватися, щоб харчовий продукт не втратив своїх властивостей до спливу встановленого строку.

Якщо харчові продукти потребують спеціальних умов зберігання та/або умов використання, такі умови мають бути зазначені в інформації про харчовий продукт.

Отже, визначення умов зберігання та зазначення їх на маркуванні харчових продуктів є обов'язком оператора ринку, відповідального за інформацію про такий харчовий продукт.

З огляду на викладене, висновок Мінагрополітики такий: відомості в товарно-транспортній накладній щодо температурного режиму транспортування харчового продукту повинні заповнюватися враховуючи інформацію, наведену у маркуванні харчового продукту, а за відсутності упаковки, у документі або повідомленні, що супроводжують харчовий продукт або посилаються на нього.

Від себе додамо нова ТТН містить графу температурного режиму. А у примітці до неї вказано, що  ці відомості заповнюються у разі перевезення харчових продуктів, які потребують дотримання температурного режиму. Тобто її заповнювати потрібно не всім, а в окремих відповідних випадках.

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»