ДФС у Тернопільській області нагадує, що об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:
- отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);
- ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
- вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 ПКУ, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.
При виникненні об’єкту оподаткування платниками акцизного податку здійснюється розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального у додатку 1 прим. 1 до декларації акцизного податку.
Додаток обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування. При цьому:
- у графі 8 Додатку зазначаються відомості про обсяги пального, відвантаженого з метою власного споживання;
- у графі 9 Додатку – відомості про обсяги втраченого пального відповідно до п. 216.3 ПКУ;
- у графі 10 Додатку – відомості стосовно зіпсованого, знищеного, втраченого понад встановлені норми втрат пального.
Сума податкового зобов’язання, визначена у Додатку (гр. 20), переноситься до рядка В2 «Операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу» Розділу В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» Декларації.
Таким чином особа, яка реалізує пальне, включає до розрахунку об’єкту оподаткування акцизним податком обсяг використаного для власного споживання та втраченого пального.