• Посилання скопійовано

З 30 грудня діють нові форми декларацій з єдиного податку

Мінфін виклав у новій редакції форми декларацій платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) та платника єдиного податку четвертої групи. Нові форми почали діяти з 30 грудня 2022 року

З 30 грудня діють нові форми декларацій з єдиного податку

Мінфін наказом від 24.11.2022 р. №394 (зареєстрований в Мін'юсті 09.12.2022 р. за №1562/38898) виклав у новій редакції форми:

  • декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця;
  • декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
  • декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Декларації оновлено з урахуванням змін, внесених до ПКУ Законом №1914-IX, яким, зокрема, главу 1 розділу ХІV ПКУ доповнено статтею  297-1 щодо визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Він був опублікований в "Офіційному віснику" від 30.12.2022 р. 

Відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Тож оскільки набрання чинності відбулося у грудні 2022 року, то оновлені форми декларацій для фізосіб та юросіб-"єдинників" ІІІ груп слід буде подавати за періоди, починаючи з І кварталу 2023 року. А фізособам-"єдинникам" ІІ групи та платникам IV групи вперше звітувати слід буде за 2023 рік.  

Проте офіційної інформації від ДПС поки так й немає. Чекаємо.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»