• Посилання скопійовано

Для правильного коригування ПЗ із плати за землю або податку на нерухомість через пільги потрібно отримати ІПК

ДПС запропоновано платникам податків у разі потреби отримувати більш докладні розʼяснення щодо застосування норм Закону №3050, надсилати до податкової служби запити про надання індивідуальних податкових консультацій

Для правильного коригування ПЗ із плати за землю або податку на нерухомість через пільги потрібно отримати ІПК

Державна податкова служба України продовжує роз’яснення новацій податкового законодавства щодо особливостей звільнення від нарахування та сплати єдиного податку платниками четвертої групи, плати за землю, екологічного податку та мінімального податкового зобов'язання в період дії воєнного стану. Зміни були внесені Законом України від 11.04.2023 №3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

Під час онлайн-зустрічі з представниками Всеукраїнської аграрної ради та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» представники ДПС надали відповіді на практичні запитання, які виникають у суб’єктів господарювання під час подання уточнюючих податкових декларацій для зменшення суми податкових зобовʼязань з податків, які справляються на територіях ведення (завершення) активних бойових дій або тимчасової окупації (деокупації).

Зокрема, надано розʼяснення щодо розрахунку мінімального податкового зобовʼязання, порядку подання уточнюючих декларацій з єдиного податку четвертої групи та плати за землю.

На прикладах податківці пояснили особливості заповнення додатків із розрахунком мінімального податкового зобов’язання до уточнюючих податкових декларацій. Також наголошувалося на праві платників використовувати надміру сплачені грошові зобов’язання, які виникатимуть після подання уточнюючих декларацій, в рахунок сплати майбутніх платежів, інших податків і зборів (крім єдиного соціального внеску).

Розглянули під час зустрічі питання оподаткування благодійної допомоги фізичним особам. Зокрема, зазначалося, що оподаткування такої допомоги, виплаченої на користь фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах, до 6 травня 2023 року (дати набрання чинності Законом №3050), здійснювалось без застосування Переліку територій, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 №309 (зі змінами), з урахуванням п. 25 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

ДПС запропоновано платникам податків у разі потреби отримувати більш докладні розʼяснення щодо застосування норм Закону №3050, надсилати до податкової служби запити про надання індивідуальних податкових консультацій.

Нагадуємо, що для оперативної комунікації з бізнесом в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи. Отримати розʼяснення також можна за телефонами «гарячих ліній» та у Контакт-центрі ДПС.

Крім того, на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання», в якому зібрано корисну для платників інформацію щодо оподаткування, який  розміщений за посиланням.

***

Читайте також:

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»