Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму майнових податків (на нерухомість, плату за землю та транспортний податок) станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу:
- декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів;
- декларацію з транспортного податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування (з розбивкою річної суми рівними частками поквартально);
- декларацію з плати за землю за місцезнаходженням земельної ділянки.
Тобто подати декларації з майнових податків на 2025 рік необхідно до 20 лютого (четвер) включно!
Основні правила та нюанси їх складання ми розглянули в окремих аналітичних статтях (з прикладами заповнення від редакції):
- Декларація з плати за землю – 2025. Хто має подавати цю декларацію: тільки юрособи чи і ФОПи також? Хто звітує: лише власники земельних ділянок чи й орендарі теж? Як порахувати податкове зобов’язання для цієї декларації? Розглянемо особливості її заповнення.
- Звітуємо з транспортного податку на 2025 рік. Транспортний податок є складовою податку на майно. Його сплачують власники легкових автомобілів – таких, що не є старішими за 5 років і вартість яких перевищує 375 МЗП. Як подати декларацію з цього податку у 2025 році? Розглянули у цій статті.
- Декларація з податку на нерухомість-2025. Станом на 01.01.2025 юридична особа має у власності нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Розглянемо особливості звітування за таку нерухомість у 2025 році у цій статті. Зокрема, зауважимо, що для складання звітності за 2025 рік застосовується форма декларації з урахуванням останніх змін, внесених до наказом Мінфіну від 09.09.2024 №431.