• Посилання скопійовано

Як виправити помилки у єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за IV квартал?

Подали єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за IV квартал 2024 р. ДПС її прийняла, але виявили потім помилку за листопад у Д1 та 4ДФ. Як зараз правильно подати уточнюючу звітність?

Як виправити помилки у єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за IV квартал?

ДПС вже наголошувала, що уточнюючий розрахунок (єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ) подається за формою, що діє на день його подання. 

Тобто зараз всі уточнення слід подавати вже за щомісячною формою.  Е-формат: J0500110 – для юросіб; F0500110 – для фізосіб

У цілому алгоритм виправлень не змінився. Ми докладно розглянемо його найближчим часом, а зараз нагадаємо основні правила.

Уточнюючий розрахунок має містити дані лише за рядками з реквізитами або сумами, які уточнюються. Те саме правило стосується і додатків – подаємо лише ті, в які вносяться уточнення, і лише з цими уточненнями! Тобто дублювати правильну інформацію і подавати пусті додатки не потрібно. 

Але при поданні уточнень за минулі квартали слід зазначати відповідний місяць кварталу, щодо якого проводиться коригування.

Пунктом 2 розд. V Порядку передбачено, що для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021 - 2024 роки вважати відповідними такі періоди:

I квартал:

  • 1 місяць – січень (1);
  • 2 місяць – лютий (2);
  • 3 місяць – березень (3);

II квартал:

  • 1 місяць – квітень (4);
  • 2 місяць – травень (5);
  • 3 місяць – червень (6);

III квартал:

  • 1 місяць – липень (7);
  • 2 місяць – серпень (8);
  • 3 місяць – вересень (9);

IV квартал:

  • 1 місяць – жовтень (10);
  • 2 місяць – листопад (11);
  • 3 місяць – грудень (12).

Тож, у разі коригування даних за листопад 2024 року в уточнюючому розрахунку слід зазначити рік – 2024, місяць – 1.

Не забудьте і про порядковий номер звітності. Якщо звітна форма була №1, то уточнююча буде №2. Якщо за цей квартал раніше вже подавалася звітна нова форма, то уточнюючий буде №3.

 

Додаток 4ДФ

Для коригування відомостей у ф. №4ДФ для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію. У такому разі в першому рядку у графі 10 вказується «1» – рядок на виключення, а в другому «0» – рядок на введення.

 

Додаток 1

У додатку 1 можуть бути як сумові помилки, так й несумові. 

Від виду помилки та мети коригування залежить принцип коригування поданого Д1: за допомогою ознаки «0, 1» або коду типу нарахувань (далі – КТН) «2, 3».

Ознака «0, 1». Виправлення несумової помилки: необхідно сформувати та подати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» за той податковий період, в якому виявлено помилку, та Д1 до нього.

У Д1 потрібно повторити помилковий рядок та у графі 25 «Ознака (0, 1)» проставити ознаку «1» – рядок на вилучення. Далі сформувати ще один рядок з правильною інформацією та у графі 25 проставити ознаку «0» – рядок на додавання. Тобто відбувається заміна помилкового рядка на правильний.

КТН «2, 3». Виправлення сумової помилки:

За допомогою КТН «2, 3» можна виправити будь-яку сумову помилку в Д1, а також додати/видалити рядки без сумових показників, які були пропущені/зайво зазначені в раніше поданому Д1. 

У Д1 формується рядок на працівника, щодо якого допущено помилку, зазначаючи серед іншого у графі 10 – місяць і рік, за який виправляється помилка, а в графі 09:

  • КТН «2», якщо донараховується база та/або ЄСВ чи додається рядок, який не було зазначено в поданому Д1;
  • КТН «3», якщо зменшується база та/або ЄСВ або потрібно видалити зайвий рядок з раніше поданого Д1.

Зверніть увагу: при зменшенні бази/суми ЄСВ показники у графах 16 – 20 зазначаються без знака «мінус». КТН «3», який говорить про те, що слід зменшити базу та/або ЄСВ у раніше поданому Д1.

Інші графи заповнюються у загальному порядку.

З коригуючого Д1 сумові показники необхідно перенести до розд. І Податкового розрахунку, а саме до граф 4 (4.1 – 4.4.3) – якщо збільшили суму нарахувань з ЄСВ, або ж до граф 6 (6.1 – 6.4.3) – якщо зменшили. Також за потреби розраховуються та заповнюються графи 5, 5.1 з пенею.

Якщо після закінчення періоду для звітування за відповідний квартал необхідно одночасно виправити сумові та несумові помилки, допущені в рядку, сформованому на застраховану особу, то спочатку формується та подається Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий», в якому виправляються несумові помилки. Потім проводиться виправлення сумової помилки.

Про правила заповнення та подання в таких випадках уточнюючого додатка 1 ми писали тут.

***

Читайте також:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»