• Посилання скопійовано

УВАГА! 20 лютого – дедлайн єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за січень: що врахувати?

Перше подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ викликало багато проблем. Тому ми вирішили ще раз зупинитися на всіх нюансах, які вже було проаналізовано нами та розʼяснено ДПС й ПФУ.

УВАГА! 20 лютого – дедлайн єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за січень: що врахувати?

Нагадаємо, що ще 6 лютого в Реєстрі електронних документів на сайті ДПС з'явилися електронні формати єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для податкових агентів. 

А саме за ідентифікаторами форм: J0500110 - для юросіб; F0500110 – для фізосіб.

Саме ці формати податкові агенти повинні використовувати для звітування за січень 2025 року та для подання звітності за минулі періоди з 11 лютого.

Нова форма звіту включає основний розрахунок і декілька додатків:

    Додаток 1 – інформація про ЄСВ.

    Додаток 4ДФ – відомості про доходи.

    Додаток 5 – інформація про трудові відносини.

    Додаток 6 – дані про спеціальний стаж. 

Перше подання викликало багато проблем. Тому ми вирішили ще раз зупинитися на всіх нюансах, які вже було проаналізовано нами та  розʼяснено ДПС й ПФУ. 

З нашою аналітикою з приводу заповнення основної частини можна ознайомитися тут,  а з заповненням додатків – ось тут

А от щодо подання уточнюючих звітностей та за минулі періоди питання поки що так і не вирішено ДПС. Сподіваємося, що на цьому тижні податківці вже виправлять цей глюк. Про цю проблему ми писали тут.

 

Подання щомісячної звітності ФОПами

Окремо ми вказували, хто з ФОПів має подавати щомісячну єдину звітність. Так от, якщо ФОП не має працівників і не виплачує будь-яких доходів фізособам та ФОПам, він не подає щомісячну єдину звітність. Якщо у ФОПа є працівники або він виплачує доходи фізособам чи ФОПам, щомісячну єдину звітність потрібно подавати. 

Про проблеми з рядками 062 та 063 нової єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у ФОПа з автовідмітками можна ознайомитися тут.  

 

Як виправити помилки у єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за IV квартал?

Подали єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за IV квартал 2024 р. ДПС її прийняла, але потім виявили помилку за листопад у Д1 та 4ДФ. Як тепер правильно подати уточнюючу звітність, ми розповіли ось тут

А тепер перейдемо до розʼяснень ДПС та ПФУ з приводу заповнення єдиної звітності. 

 

Звітні та уточнюючі єдині звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за минулі періоди потрібно подавати за новою формою

За даними ДПС, з 11 лютого за новою формою потрібно подавати єдину звітність з типом «Уточнюючий». Те саме стосується і звітної форми єдиної звітності за попередні періоди. Про це – тут

 

Як у додатку 5 єдиної звітності відобразити зміну назв професій через оновлення Класифікатора?

Зміну назв професій потрібно зазначити в додатку 5 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у такому самому порядку, як зазначається переведення на нову посаду. Підкреслимо, що ДПС вже реалізовано останні зміни щодо Класифікатора. Про це ми писали тут

    

Зазначення кількісних показників щодо працівників у новій єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: деталі від ПФУ

У розділі з інформацією про чисельність працівників змінилася нумерація рядків. Колишні рядки 102 (щодо осіб з інвалідністю) та 103 (працівники з додгарантіями) тепер – 101.1 та 101.2. А колишній рядок 105 (кількість осіб, яким нараховано зарплату) став 103. Про це читайте тут 

 

 Чи можна коригувати реквізити рядків 07 – 108 заголовної частини єдиної звітності з ПДФО, ЄСВ та ВЗ?

    Весь порядок проведення коригувань єдиної звітності визначено у розділі V Порядку №4. Але коригування вказаних рядків 07 – 108 заголовної частини Розрахунку розділом V Порядку №4 не передбачено. Тож виправити помилки у цих рядках через уточнюючу не можна. Про це – ось тут

 

Як заповнити рядок 103 нової форми єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ? 

    У додатку Д1 до єдиної звітності зазначається інформація про нараховану у звітному періоді зарплату працівників. Кількість таких працівників зазначається в рядку 103 єдиної звітності. ДПС також зазначила, які працівники не включаються до цього показника.

 

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

    Якщо платник ЄСВ у звітному періоді не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, додаток Д1 до єдиної звітності за відповідний період не подається. Про це ми писали тут.

 

 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»