З 1 грудня застосовуємо нові форми ПН/РК
Однією з найважливіших новацій грудня є складання податкових накладних та розрахунків коригування за новою формою.
Починаючи з жовтня, відколи тільки стало відомо про нововведення, нами було надано чимало роз’яснень на цю тему. Зокрема, докладний аналіз нових форм та Порядку їх заповнення читайте в аналітичній статті (там вже понад 60 тис. переглядів).
Проте детальне роз’яснення нових правил складання ПН/РК податківці надали лише минулого тижня, у листі від 27.11.2018 р. №36942/7/99-99-15-03-02-17. Про його появу ми писали у новині, а грунтовно, з прикладами заповнення нових форм, розглянули у двох великих статтях: тут і тут.
Що ще нас чекає у грудні?
Деякі зміни вже діють з 1 грудня. Це – нові розміри прожиткового мінімуму та деяких соцвиплат; новації для банків та нюанси індексації зарплати.
Решта вісім змін та подій очікують нас протягом місяця. Це, зокрема, нові вимоги до експертних організацій у сфері охорони праці; граничні терміни подання декларації про доходи для отримання податкової знижки, а також термін подання заяви про перехід на спрощену систему (або відмову від неї) з I кварталу 2019 року.
Усього ми нарахували 12 важливих змін і подій, які очікують бухгалтерів і українців у грудні 2018 року. Повний перелік – у статті.
З 28 листопада у 10-ти областях України введено воєнний стан
26 листопада Президент підписав Указ «Про введення воєнного стану в Україні». Того ж дня Верховна Рада ухвалила й Закон №2630 про його затвердження. 28 листопада ці документи були офіційно опубліковані у «Голосі України» №26/2018. Тож саме 28 листопада (а не 26-го, як зазначено в Указі) є фактичною датою введення воєнного стану. І діятиме він до 26 грудня 2018 року.
Воєнний стан введено не на всій території України, а лише в 10-ти областях, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки українсько-молдовського кордону і вздовж узбережжя Азовського і Чорного морів:
- Вінницькій області,
- Луганській області,
- Миколаївській області,
- Одеській області,
- Сумській області,
- Харківській області,
- Чернігівській області,
- Донецькій області,
- Запорізькій області,
- Херсонській області,
- внутрішніх водах України в Азово-Керченської акваторії.
Що означає введення воєнного стану для підприємств, підприємців, а також найманих працівників? Ми розповіли про це в окремій аналітичній статті. А чи вплине воєнний стан на економічну діяльність, роботу банківської системи, Центрів обслуговування ДФС тощо – про все це читайте тут.
Якими будуть штрафи за порушення трудового законодавства у 2019 році?
З 1 січня 2019 року зросте мінімальна заробітна плата (за Держбюджетом-2019 це 4 173 грн). А отже, зміняться й розміри штрафів за порушення трудового законодавства. Як саме – розповіли фахівці Держпраці у Хмельницькій області.
Наприклад, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (наказу) у 2019 році може коштувати 142 190 грн (125 190 грн фінансовий штраф+ 17 000 грн адмінштраф). А ще потрібно буде виплатити такому працівникові зарплату у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.
Не надавали працівникам благодійну допомогу у 2018 році? Саме час це зробити!
До закінчення 2018 року залишилося менше місяця. Якщо ви ще не надавали своїм працівникам нецільову благодійну допомогу цього року, то саме час це зробити.
- Як документально оформити її надання?
- Коли потрібно утримувати ПДФО та військовий збір?
- Як правильно відобразити таку допомогу у формі №1ДФ?
- Коли виникає обов'язок нараховувати ЄСВ на суму допомоги?
Про все це читайте в аналітичному матеріалі від фахівців редакції «Дебет-Кредит».
Три нові роз’яснення від ДФСУ
- Який штраф загрожує «єдиннику» за незаповнення Книги обліку доходів при готівкових розрахунках? ДФС у Луганській області попередила, що за незабезпечення щоденного відображення в Книгах обліку готівкових доходів фізособам-«єдинникам» доведеться сплатити штраф у п'ятикратному розмірі від невідображених сум.
- До яких груп НМА слід віднести придбані ЕЦП та комп'ютерні програми? Тернопільські податківці зазначили, що витрати на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 НМА, а витрати на придбання ЕЦП – до групи 6 НМА.
- Які податкові наслідки виникнуть у платника податків при здійсненні внеску до статутного капіталу основними засобами? Про це податківці розповіли в ІПК від 16.11.2018 р. №4862/6/99-99-15-01-01-15/ІПК, а коментар до неї читайте тут.
Інші новини
- Незабаром ТТН можна буде складати в електронному вигляді. Мінінфраструктури оприлюднило проект змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Ним, зокрема, пропонується викласти в новій редакції термін «товарно-транспортна накладна» та саму її форму. А також передбачити оформлення ТТН, а також інших супровідних документів, у вигляді електронного документа.
- Держпродспоживслужба затвердила план перевірок на 2019 рік. Навіть два плани:
– державного контролю Держпродспоживслужби у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветмедицини. З цією метою Держпродспоживслужба у 2019 році планує завітати до 22 522 підприємств та підприємців;
– здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2019 рік. Цей план налічує 21 897 госпсуб'єктів. - ДФСУ опублікувала інформацію про нормативну грошову оцінку земель (станом на 01.10.2018 року). Дані довідника дозволяють порівняти результати нормативної грошової оцінки земель населеного пункту з однотипними групами населених пунктів за регіоном розташування, адміністративним статусом, роком проведення оцінки тощо.
Вже 11 грудня – головна бухгалтерська подія зими!
Шість найкращих лекторів на Великому Бухгалтерському Семінарі розкажуть все про:
- річну фінансову звітність і податок на прибуток;
- ПДВ-новації;
- ПДФО і ЄСВ, накопичувальну пенсійну систему з 01.01.2019 р.;
- зміни в РРО, КОРО та РК;
- досвід перевірок за рік.
Для учасників у залі приємним завершенням дня стане комедійна вистава «Кохання-зітхання» з зірками театру: О. Сумською, В. Борисюком, В. Горянським.
Тільки до 4 грудня при купівлі квитків – знижка 57% і подарунки: відеокурс про облікову політику, ПКУ та ексклюзивний королівський кулон! Квитків залишилось мало, поспішайте приєднатися до семінару у залі або онлайн-трансляції.
Насамкінець – про приємне. Вихідні дні у грудні :)
З минулого року маємо додатковий вихідний день – 25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем). Оскільки цього року це вівторок, то будемо мати одразу три вихідні дні поспіль – з 23 по 25 грудня. Звісно, якщо ваш роботодавець дослухається до рекомендацій Кабміну (розпорядження від 11.01.2018 р. №1-р) та перенесе робочий день з понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня.
Крім того, цим же розпорядженням рекомендується перенести робочий день з понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня. В такому випадку в період новорічних свят також будемо мати три вихідні – з 30 грудня по 1 січня.
Загалом на відпочинок припаде третина місяця: 11 вихідних проти 20 робочих. Про все це читайте у новині.
До зустрічі через тиждень.
Ваш «Дебет-Кредит»