• Посилання скопійовано

Нацбанк спростив умови кредитування ФОП

За новими правилами ключовим фактором оцінки ризиків ФОП-позичальників буде своєчасність погашення боргу

Нацбанк спростив умови кредитування ФОП

Національний банк продовжує працювати над створенням сприятливих умов для розвитку кредитування в Україні. На початку 2019 року НБУ підвищив ліміт для портфельної оцінки кредитів юридичним особам - суб’єктам господарювання із 2 млн грн до 5 млн грн.

Упровадження банківською системою України сучасних стандартів управління ризиками створює передумови для подальших кроків: 5 грудня Правління НБУ затвердило зміни до Положення №351, які мають спростити умови кредитування банками фізичних осіб - підприємців.

Змінами передбачено, що для оцінки фізичних осіб - підприємців банки також зможуть використовувати портфельний підхід. Це правило буде поширене на усі кредити ФОПам до 5 млн грн. На практиці це означатиме, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Так, допоки позичальники не допускатимуть прострочок за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити вважатимуться високоякісними. За такими кредитами банки визначатимуть мінімальний кредитний ризик. Спрощений підхід до оцінки кредитних ризиків фізичних осіб - підприємців також спростить формальні процедури з кредитного адміністрування.

Загалом це розширить можливості банків кредитувати МСБ та спростить підприємцям доступ до кредитних ресурсів.

"Відновлення кредитування залежить, зокрема, від простоти отримання кредиту. Ми хочемо забезпечити такі умови, коли і малий бізнес має доступ до фінансування, і водночас ризики для банків та системи загалом лишаються низькими та контрольованими, зберігається цінова та фінансова стабільність. Це один з кроків у потрібному напрямі та логічне продовження роботи з активізації кредитування, яке забезпечить стійке економічне зростання", - прокоментувала запроваджені зміни Перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.     

Крім того, з урахуванням нещодавніх законодавчих змін, змінами до Положення №351 додатково запроваджено окремий вид прийнятного для зменшення кредитного ризику забезпечення у вигляді права довірчої власності.

Відповідні зміни визначено постановою НБУ №147 від 05 грудня 2019 року "Про затвердження Змін до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями" (Положення №351).

Вони набувають чинності 7 грудня 2019 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»