Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

Банки скоротили кредитування і зберегли високі ставки для населення

Процентні ставки за новими кредитами банків для населення у вересні 2020 року в національній валюті становили 35,2% річних. Це на 0,4 в. п. нижче, ніж у серпні (35,6%)

«РБК-Україна» розповідає, що процентні ставки за новими кредитами банків для населення у вересні 2020 року в національній валюті становили 35,2% річних. Це на 0,4 в. п. нижче, ніж у серпні (35,6%).

Про це свідчать оперативні дані Національного банку України.

За даними НБУ, ставки за новими кредитами для населення в іноземній валюті знизилися на 1,0 в. п. до 7,8% річних.

Ставки по гривневих кредитах для підприємств у вересні знизилися з 9,0% до 8,9% річних, за валютним знизилися з 5,3% до 5,2%.

Кредитний портфель банків за місяць скоротився на 3,3% до 982 млрд грн, в т. ч. населення впав на 1,0% до 215 млрд грн, підприємств – на 4,1% до 760 млрд грн.

Відзначимо, в НБУ прогнозують, масове доступне іпотечне кредитування в Україні стане доступним за умови посилення прозорості ринку нерухомості, зниження ризиків для кредиторів. Зараз іпотекою займаються тільки сім банків.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
РБК-Україна
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Позика , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі