Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
6 жовтня Верховна Рада на своєму черговому засіданні підтримала проект постанови про звільнення Кирила Шевченка з посади голови Національного банку України.
За інформацією нардепа, рішення про звільнення Шевченка підтримали 263 парламентарі.
При цьому голова Нацбанку не був присутнім на засіданні парламенту, тому його звільнили «у турборежимі» – виступали лише депутати.
Нагадаємо, що 4 жовтня голова Національного банку України Кирило Шевченко оголосив про відставку у зв'язку з проблемами зі здоров'ям. Про це ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
головний редактор інтернет-порталу редакції «Дебет-Кредит».
Закінчила Південний філіал Національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет» за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит». Має понад 16 років досвіду написання авторських статей та новин на різні теми, які стосуються бухгалтерського обліку та адміністрування податків.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини і статті», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
З 11 серпня НБУ послабив валютні обмеження: ліміт зняття готівки зростає до 200 тис. грн. на день, ліміт купівлі валюти збільшено вчетверо, а ФОП зможуть платити карткою за кордон до 400 тис. грн. Що саме змінилося і на які нюанси варто зважати бізнесу?
Загалом кількість операцій (безготівкових та з отримання готівки) в Україні та за її межами з використанням платіжних карток, емітованих в Україні, у першому півріччі 2026 року становила 4903,7 млн шт., а їхня сума – 3 861,2 млрд грн
За перше півріччя 2026 року користувачі Системи BankID НБУ здійснили 66 млн успішних електронних ідентифікацій, що на 30% або на 15,2 млн більше, ніж за аналогічний період 2025 року
Одні й ті самі фізособи протягом дня проводили кілька валютно-обмінних операцій менше ніж на 400 тис. грн кожна, хоча їх сукупний обсяг перевищував цей поріг
У першому півріччі 2026 року в Україні здійснено понад 1,4 млрд кредитових і дебетових переказів на 27,5 трлн грн. НБУ відзначає зростання обсягів внутрішніх операцій, а також збільшення суми транскордонних переказів з України до $50,6 млрд
Постачальник помилково зареєстрував ПН від 24.03.2026 р. - за датою акта наданих послуг, тоді як оплата (перша подія) відбулася 17.03.2026 р. У липні 2026 р. постачальник реєструє РК з кодом причини «103» до ПН від 24.03.2026 р., яким зводить її показники до нуля, та реєструє нову ПН від 17.03.2026 р. Як ці операції мають відобразитися в декларації з ПДВ покупця за липень 2026 року?
Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років, виявила бажання достроково, з наступного місяця вийти на роботу. Чи так можна? Які дії роботодавця щодо працівника, що був прийнятий за строковим трудовим договором на місце декретниці?
Підприємство експортує ріпак. За договором право власності переходить при відвантаженні зі складу продавця. 17.07.2026 р. було відвантажено зі складу 516 440 кг, а 06.08.2026 р. оформлено МД на 511 700 кг. Є довідка про втрати 4 740 кг, однак покупець оплачує всю відвантажену кількість. ПН -РЕЗ складена на 516 440 кг, але буде скоригована до даних МД. Як облікувати різницю та чи потрібно донараховувати ПДВ? Якою датою відобразити реалізацію в бухобліку?