• Посилання скопійовано

Нацбанк дозволив репатріацію дивідендів за 2016 рік

Національний банк України продовжив лібералізацію валютного регулювання на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку, позитивних новин про успішне завершення третього перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом та за помірних інфляційних ризиків

 Нацбанк дозволив репатріацію дивідендів за 2016 рік

Як і раніше, регулятор фокусується насамперед на усуненні перепон для зовнішньоторговельних операцій та притоку прямих іноземних інвестицій, пояснила Голова Національного банку Валерія Гонтарева під час прес-брифінгу щодо рішення Правління Національного банку з монетарної політики.

 

По-перше, Національний банк дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих не лише за 2014-2015 рр., як це було досі, а й за 2016 рік, і спростив механізм для здійснення таких виплат.

Одна особа (емітент, депозитарна установа або іноземний інвестор)  зможе протягом одного місяця репатріювати дивіденди  за ці роки у загальній сумі до 5 млн. дол. США. 

З моменту надання НБУ дозволу на репатріацію дивідендів, нарахованих за 2014-2015 рр., бізнес сплатив за кордон дивідендів на 1 млрд. дол. США. При цьому купівля компаніями валюти на ці цілі була розподілена рівномірно у часі, тому не мала суттєвого впливу на динаміку обмінного курсу.

 

По-друге, Національний банк дозволив банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче “А3”/“А-”, підтвердженим в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній - Fitch Ratings та/або Standard&Poor’s, та/або Moody’s.

Також банки зможуть достроково погашати заборгованість за кредитами, що були надані іноземними кредиторами за рахунок коштів, отриманих від розміщення боргових цінних паперів за межами України.

 

 По-третє, Національний банк збільшив з 1 до 5 млн. дол. США максимальний розмір передоплати за імпортними контрактами, що не вимагає використання акредитивної форми розрахунків (з підтвердженням першокласного банку).

Як свідчить досвід збільшення цього ліміту з 0,5 до 1 млн. дол. США у вересні минулого року, це не матиме значного впливу на обсяг таких платежів.

 

"Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні і полегшенню діяльності підприємств-експортерів, які здійснюють імпорт для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку", - запевнила Голова НБУ Валерія Гонтарева.

Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 13.04.2017 р. №33  "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів  Національного банку України". Вони набувають чинності з 14 квітня 2017 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Банки»