Важливі теми
  • Посилання скопійовано

НБУ продовжує операції з обміну готівкового долара та євро на безготівковий

Національний банк провів чергові операції з обміну готівкового долара на безготівковий на суму 95 млн дол. США та обміну готівкового євро на безготівковий на суму 1 млн євро

НБУ продовжує операції з обміну готівкового долара та євро на безготівковий

Національний банк на своїй сторінці у facebook розповідає, що провів ще дві операції з обміну готівкової іноземної валюти на безготівкову для підкріплення нею кас банків.

Нагадуємо, що такі операції здійснюються для вирішення проблеми з тимчасовою нестачею готівкової іноземної валюти в касах окремих банків, яка виникла через ситуативні логістичні труднощі з її доставкою з-за кордону.

Ділимося деталями та результатами операцій.

НБУ запропонував до обміну на готівкову валюту 100 млн дол. США та 100 млн євро. До участі традиційно були запрошені 14 системно важливих банків.

Результати операцій є такими:

  • з обміну доларів США: участь взяли 8 банків. Сума за підсумками проведеного обміну склала 95 млн дол. США;
  • з обміну євро: участь взяв один банк, який здійснив обмін на суму 1 млн євро.

Цього разу обсяг усіх заявок банків як на готівкові євро, так і на готівкові долари США був нижчим за запропонований Національним банком обсяг до обміну.

Невдовзі готівкова валюта буде розвезена по банківських відділеннях.

Національний банк України здійснюватиме відповідні операції, допоки банки відчуватимуть нестачу готівкової іноземної валюти. Натомість запас безготівкової валютної ліквідності банківської системі є високим і станом на 1 жовтня становить 7,1 млрд дол. США, тоді як на початку війни він був меншим (5,9 млрд дол. США).

Нагадуємо, що такі операції не впливають на рівень міжнародних резервів.

***

Читайте також:

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»