Мінсоцполітики у листі від 07.04.2016 р. №101/18/99-16 роз'яснило: якщо протягом 12-ти місяців перед настанням страхового випадку застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців, середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку.
Отже, допомогу по вагітності та пологах у такому випадку необхідно розраховувати в такій послідовності:
- розраховується середньоденна зарплата виходячи з фактичних виплат, з яких сплачуються страхові внески;
- розраховуються суми середньоденної максимальної та мінімальної виплати;
- сума фактичної середньоденної виплати порівнюється з мінімальною та максимальною середньоденною виплатою (розрахованою з двократного розміру мінімальної заробітної плати);
- якщо сума фактичної середньоденної виплати є більшою ніж мінімальна середньоденна виплата, але не перевищує максимальної середньоденної виплати, ця сума помножується на кількість днів, що підлягають оплаті;
- якщо сума фактичної середньоденної виплати перевищує максимальну виплату, то сума допомоги розраховується виходячи з максимальної виплати.
Якщо в повному місяці періоду відпустки по вагітності та пологах розрахована сума виплати перевищує двократний розмір мінімальної заробітної плати (це, як правило, місяці, у яких 31 календарний день), то сума допомоги по вагітності та пологах в цьому місяці обмежується цією величиною. Відповідно зменшується загальна сума страхових виплат.