• Посилання скопійовано

Запропоновано обмежити максимальний розмір зарплати для держпідприємств

Для державних підприємств, холдингових компаній, акціонерних товариств та держслужбовців запропоновано встановити максимальний розмір зарплати - 60 мінімальних зарплат

Запропоновано обмежити максимальний розмір зарплати для держпідприємств

17 жовтня 2017 р. у Верховній Раді зареєстровано законопроект №7204 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо обмеження максимальної заробітної плати)". Його автором є нардеп В. Підберезняк.

 

Що пропонується?

Законопроектом пропонується обмежити максимальний розмір заробітної плати, із урахуванням усіх надбавок, доплат, премій і винагород, для:

  • державних підприємств, установ, організацій;
  • державних холдингових компаній; 
  • державних акціонерних товариств та акціонерних товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, частка яких становить не менше 51%;
  • державних службовців.

Запропоновано встановити, що  максимальний розмір заробітної плати не може перевищувати 60 мінімальних заробітних плат (на сьогодні, виходячи з мінімальної зарплати 3200 грн, це 192 000 грн)

 

Чим зумовлена така ініціатива?

Як зазначено у пояснювальній записці, станом на кінець 2016 – початок 2017 року, в Україні налічується 3500 державних підприємств, установ, організацій, що входять до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Через те, що у законодавстві нашої держави відсутня межа встановлення максимальної заробітної плати, склалась ситуація при якій одна категорія людей, а це більшість, отримує мінімальну заробітну плату, або середню, а інша – у 400 разів більшу.   

Так, керівники деяких державних підприємств ("Укргазвидобування", "Укрзалізниці", «Укрнафта» та інші) та їхні заступники, крім великого окладу, щомісяця отримують: премії та надбавки за роботу з державною таємницею, за науковий ступінь, за стаж наукової діяльності, щорічну матеріальну винагороду за ефективне управління майном тощо. Разом із надбавками, преміями посадовці отримують від 100 до 400 мінімальних заробітних плат. В жодній європейській державі немає такої різниці в оплаті праці. 

Для прикладу, у 2017 році, кнесет Ізраїлю прийняв закон, який обмежує заробітні плати високопоставлених співробітників банків і страхових компаній. Згідно з прийнятими поправками, зарплата топ-менеджера ізраїльської фінансової установи тепер не може перевищувати 658 тисяч доларів на рік, або перевищувати зарплату самого низькооплачуваного співробітника більш ніж в 35 разів. При прийнятті цього закону, кнесет спирався не на економічний, а на моральний аспект та тим самим намагався зблизити населення шляхом зменшення матеріальної прірви між службовцями.

Наразі, в Україні відсутній контроль за справедливим розподілом доходів, проте одним із обов’язків держави є регулювання рівня заробітної плати, а також зміцнення рівня життя населення, в цілому, а не вузького кола осіб. Саме з цією метою й зареєстрований законопроект  №7204.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Верховна Рада України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»