Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Як змінилася зарплата українців: Мінсоцполітики оприлюднило підсумки 3-х років

За даними Мінсоцполітики мінімальна зарплата в Україні з 2016 року зросла в три рази, а середня зарплата – в два рази. При цьому за три роки рівень безробіття зменшився з 9,3% до 8,8%

Інформаційне агенство «УНІАН» розповідає, що мінімальна заробітна плата в Україні з 2016 року збільшилася в три рази – з 1378 до 4137 грн у 2019 році, а середня зарплата штатного працівника зросла в два рази – з 4839 грн до 10027 грн.

Про це йдеться в звіті Міністерства соціальної політики України, розданому журналістам на підсумковій прес-конференції міністра соціальної політики Андрія Реви.

«Упродовж 2016-2019 років, після падіння в 2014-2015 роках, спостерігається стабільна тенденція зростання реальних доходів населення», – сказано у звіті.

Як зазначив у ході прес-конференції Рева, зарплати підвищили найменш соціально захищеним громадянам, у тому числі низькокваліфікованим працівникам.

Крім того, згідно зі звітом, прожитковий мінімум збільшився на 45% - до 1936 грн, мінімальна пенсія - на 45,6%. до 1564 грн, а середня пенсія - на 76,5%, до 3006 грн.

При цьому рівень безробіття за три роки в Україні скоротився з 9,3% (1,67 млн безробітних осіб працездатного віку) до 8,8% (1,57 млн осіб).

Зазначається, що в 2019 році продовжується тенденція щодо збільшення кількості нових робочих місць. При цьому кількість працевлаштованих на новостворені робочі місця досягла 276,1 тис. осіб, перевищивши кількість звільнених у зв'язку із змінами в організації виробництва на 154,4 тис. осіб.

Як повідомлялось раніше, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман спрогнозував збільшення середньої зарплати до 540 доларів наступного року.

Джерело
УНІАН
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Пенсія , Суспільство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі