• Посилання скопійовано

Індексація зарплати: коли та як здійснювати?

Індексація зарплати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації в розмірі 103%

Індексація зарплати: коли та як здійснювати?

Держпраці у Дніпропетровській області нагадує, що індексація є складовою зарплати (входить до складу фонду додаткової зарплати) та віднесена до державних соціальних гарантій, тому її невиплата вважається порушенням законодавства про оплату праці. Індексацію зобов’язані проводити всі роботодавці незалежно від форми власності.

Порядок індексації заробітної плати працівників визначений в Законі №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», а деталі порядку нарахування індексації визначені постановою КМУ №1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення».

Індексація заробітної плати проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації, який встановлено в розмірі 103%.

Індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розміри якого щороку затверджуються Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України. При цьому слід пам’ятати, що індексація виплачується пропорційно відпрацьованим дням або годинам. Частина заробітної плати, яка перевищує розмір прожиткового мінімуму, індексації не підлягає.

Відповідальність роботодавця, за непроведення належної індексації заробітної плати найманих працівників, йому загрожує штраф за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, передбачений абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП – 10 мінімальних зарплат (мінімальна місячна заробітна плата в Україні з 1 січня складає 4173 гривень) за кожного працівника, стосовно якого допущено порушення.

***

Читайте також:

Джерело: Держпраці у Дніпропетровській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    Сьогодні 14:0562
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    Сьогодні 13:4472
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    Сьогодні 11:054 245
  • Чи треба індексувати зарплату у квітні 2025 року?
    З січня 2025 року нарахування індексації зарплати знову обнулили. Цей місяць став базовим. Але індекс споживчих цін за січень - лютий становить 102%, тобто менше порогу у 103%. Тому індексації у квітні не буде
    03.04.20257 8434
  • В Уряді відповіли, чи підвищуватимуть мінімальну зарплату в 2025 році
    У 2025 році не передбачено підвищення мінімальної заробітної плати в Україні. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він додав, що мінімальна зарплата буде залишена на тому ж рівні, на якому є зараз
    29.03.20251 558