Сьогодні у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відбулась нарада із керівниками підприємств-боржників по заробітній платі під головуванням міністра Міністр економіки Тимофій Милованов/Tymofiy Mylovanov та заступниці міністра Yulia Svyrydenko.
«Ситуація із невиплатами заробітіньої плати – неприйнятна. Я зібрав цю нараду, аби допомогти підприємствам та зробити усе належне, щоб виплатити людям зароблені гроші», – наголосив міністр.
За результатами наради, підприємства мають у десятиденний строк розробити та подати до Мінекономіки пропозиції щодо планів ліквідації заборгованості по заробітній платі.
«Далі ми будемо контролювати виконання цих планів та регулярно проводити робочі наради для відслідковування прогресу. Якщо потрібно, будемо виїжджати на підприємства. За результатами наданих нам планів, я буду ініціювати спільні дії для вирішення проблеми заборгованостей на рівні уряду», – прокоментував подальшу роботу Тимофій Милованов.
Міністр також наголосив, що за невиплату заробітної плати передбачена кримінальна відповідальність. У тих ситуаціях, коли відбувається умисна невиплата та порушення закону, Мінекономіки ініціюватиме залучення правоохоронних органів.
Крім наради, Мінекономіки надіслало листи до державних підприємств, профспілок та ініціювало створення комісій по заборгованості у областях на базі ОДА.
Насамкінець, міністр нагадав про порядок дій українців, якщо заробітна плата затримується та не виплачується.
Перевірити, чи діє на підприємстві профспілка. Якщо так - звертатися до неї. Профспілки мають захищати право на оплату праці.
Подавати заяву до суду. Це сучасний спосіб захистити себе.
Звертатися до Державної служби із питань праці України. Цей орган виконавчої влади у підпорядкуванні Мінекономіки опікується питаннями виконання працедавцями своїх зобов'язань перед працівниками. Насамперед, своєчасності виплати заробітної плати та безпечності праці.
Профспілки мають вирішувати трудові конфлікти та захищати право працівників на оплату праці. Аби дізнатися про поточний стан заходів профспілок, направлених на захист людей, сьогодні Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства направило лист до представницького органу репрезентативних всеукраїнських профспілок з запитом. Ми просимо їх надати нам інформацію про випадки невиплаченої заробітної плати, масових скорочень, незаконних звільнень та нещасних випадків на підприємствах.
У випадку невиплати заробітної плати, вам необхідно звернутися до профспілки вашого підприємства.
Більше про заборгованість дивіться у відеозверненні міністра: https://bit.ly/38VrVcu