З 10 червня 2021 року запрацювали електронні трудові книжки, оскільки набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 №1217 - IX (далі — Закон № 1217).
Отже, відповідно до внесених змін «Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника".
Відповідно з чим з’явився обов’язковий документ, який потрібно видати працівнику, що звільняється.
Згідно з новою редакцією статті 47 КЗпП, яку затвердив Закон № 1217, з 10.06.2021 року видавати копію наказу про звільнення необхідно за будь-якої підстави звільнення працівника.
До введення вищезазначеної зміни, копію наказу при звільненні працівника з ініціативи роботодавця видавали в обов’язковому, а з інших підстав (за власним бажанням, за угодою сторін тощо) – на вимогу працівника.
Відповідно до Закону № 1217, Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання Законом чинності має забезпечити розробку та затвердження нормативно-правових актів, що випливають із Закону, привести у відповідність із Законом свої нормативно-правові акти.
Станом на сьогодні новий порядок ведення трудових книжок працівників Урядом не прийнятий.
***
Читайте також:
- Електронні трудові книжки: що змінилося з 10 червня?
- Як з 10 червня 2021 року вести облік трудових книжок по-новому?
- ПФУ навів 10 відповідей на найпоширеніші питання щодо е-трудових книжок
- Електронні трудові книжки – проблеми перехідного періоду: «7 хвилин» з Тимуром Алієвим
- Чи повинен роботодавець сканувати трудові книжки: «7 хвилин» з Тимуром Алієвим