• Посилання скопійовано

Проблему працевлаштування ветеранів не можна не помічати чи ігнорувати, – Гетманцев

На засіданні Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів голова Комітету ВРУ з податкової політики озвучив пропоновані ним шляхи вирішення працевлаштування ветеранів

Проблему працевлаштування ветеранів не можна не помічати чи ігнорувати, – Гетманцев

Голова Комітету ВРУ з податкової політики Данило Гетманцев зауважив, що проблему працевлаштування ветеранів не можна не помічати чи ігнорувати.

Він наголосив, що наразі у нас уже є підприємства, які не чекають якихось законодавчих ініціатив, а реалізують власні програми з працевлаштування ветеранів, запрошують їх на роботу, проводять навчання. Це приклад свідомої позиції бізнесу. На жаль, такі випадки є скоріше винятком. Тому Гетманцев запропонував механізм квот на працевлаштування ветеранів як варіант розв’язання проблеми. Цей механізм, передбачений у його законопроєкті, поєднує в собі й обов’язковість квоти, і внесок, який має використовуватися на створення робочих місць для ветеранів, і заохочення у вигляді компенсації ПДФО тим, хто квоту виконує. 

І саме державні органи повинні мати підвищені квоти на робочі місця для ветеранів – квота для них передбачається вдвічі більша, ніж для комерційних підприємств.

Основні пункти:

  • 10% квота на працевлаштування ветеранів, учасників бойових дій у державних органах і установах. Насамперед йдеться про митницю, податкову та правоохоронні органи. З програмами фахової підготовки для виконання відповідної роботи;
  • передбачення квот на працевлаштування ветеранів, учасників бойових дій у бізнесі.

Про це все ми писали тут.

У поточному пості нардеп наголосив: "Якщо буде запропонований більш релевантний та ефективний механізм, я планую підтримати й його. Головне – забезпечити реальну підтримку нашим захисникам."

Зауважимо, що  на сайті ВРУ було зареєстровано ще один законопроєкт №13180 на цю тему. 

Ним для роботодавців із чисельністю працівників понад 8 осіб запроваджується квота для працевлаштування учасників бойових дій у розмірі 5% середньооблікової кількості штатних працівників за попередній рік (а на час війни та рік після – 2%).  Про нього ми писали тут.

Але рішення щодо рекомендації прийняття відповідних законопроєктів має прийняти комітет ВРУ з соцполітики.  Як тільки зʼявиться відповідна інформація, ми про це повідомимо.

 ***

Читайте також:  

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»