ДПСУ розглянула запит щодо терміну надання звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт.
Податкова нагадала, що фізособи — довірені особи підприємств (юросіб), які одержали готівку з поточного рахунка із застосуванням корпоративного спеціального платіжного засобу або особистого спеціального платіжного засобу, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Ці особи подають до бухгалтерії підприємства звіт про використання коштів разом з підтвердними документами в установлені строки і в порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством, а також документи про одержання готівки з поточного рахунка (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом з невитраченим залишком готівки.
Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом ДПС (наказ ДПАУ від 23.12.2010 р. №996), до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку (пп. 170.9.2 ст. 170 розділу IV ПКУ):
— завершує таке відрядження;
— завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.
Підпункт 170.9.3 ст. 170 р. IV ПКУ поширюється також на витрати, пов’язані з відрядженням чи виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів, з урахуванням таких особливостей:
— у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа — платник отримала готівку із застосуванням платіжних карток, вона подає звіт про використання виданих на відрядження коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження;
— у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа — платник застосувала платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може його продовжити до 20-ти банківських днів (до з’ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).
Отже, ДПС наголошує, що звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник завершує таке відрядження, завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт. Якщо під час службових відряджень відряджена особа — платник отримав готівку із застосуванням платіжних карток, у т.ч. з використанням особистого спеціального платіжного засобу, вона подає звіт про використання виданих на відрядження коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження.