• Посилання скопійовано

Працівник прийнятий на повний робочий день, але фактично працює менше: що з оплатою?

На підприємстві запроваджено погодинну оплату праці. Працівник прийнятий на повний робочий день, але фактично він працює меншу кількість годин. Чи буде це порушенням трудового законодавства? Консультує Держпраці

Працівник прийнятий на повний робочий день, але фактично працює менше: що з оплатою?

Держпраці пояснює: якщо працівнику встановлено повний робочий час (40 годин на тиждень), а фактично він працює меншу кількість годин у зв’язку із відсутністю організаційних або технічних умов, то має місце простій не з вини працівника.

 

Як оплачується час простою не з вини працівника

Простій не з вини працівника підлягає оплаті з розрахунку не менше від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

 

Відповідальність за непроведення оплати часу простою

Не проведення оплати часу простою не з вини працівника є порушенням законодавства про працю, за яке передбачена: 

1) Адміністративна відповідальність у розмірі від 510 до 1700 гривень, а у разі повторного вчинення або вчинення тих самих діянь щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда – від 1700 до 5100 гривень.

2) Фінансова відповідальність. Оскільки оплата часу простою не з вини працівника є мінімальною державною гарантією в оплаті праці, сума штрафу становитиме 10 мінімальних заробітних плат за одного працівника (на сьогодні – 14500 гривень за кожного працівника).

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»