• Посилання скопійовано

Коли тимчасова непрацездатність є підставою для звільнення

Держпраці у Рівненській області наголошує, що підставою для звільнення може бути тільки безперервна непрацездатність більше чотирьох місяців

Коли тимчасова непрацездатність є підставою для звільнення

Держпраці наголошує, що сумарний облік часу відсутності працівника не допускається. Тобто вихід на роботу хоча б на один день перериває перебіг чотиримісячного строку.

Роботодавець має право звільняти працівника тільки у випадку нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

З огляду на судову практику, допускається звільнення працівника на підставі п. 5 ст. 40 КЗпП тільки тоді, коли роботодавець має вагомі пояснення стосовно того, що:

- виробнича ситуація вимагає прийняття на цю посаду високопродуктивного кваліфікованого працівника, без якого виробництво обійтися не може,

- розподілити функції хворого працівника між іншими працівниками неможливо,

- а також немає можливості прийняти на цю посаду іншого працівника з такою ж кваліфікацією за строковим трудовим договором на час відсутності основного працівника.

Вважається також недоцільним звільняти працівника на підставі п. 5 ст. 40 КЗпП тоді, коли роботодавець знає, що до відновлення (хоча і часткової) працездатності працівника залишилося мало часу.

Джерело: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»