• Посилання скопійовано

Звільнення за бажанням працівника: чи можна звільнити в день написання заяви?

Чи можна звільнити працівника за власним бажанням у день написання ним заяви, якщо причини відсутні, але обидві сторони погодилися на припинення трудових відносин? Консультує Держпраці

Звільнення за бажанням працівника: чи можна звільнити в день написання заяви?

Держпраці у Хмельницькій області пояснює, що відповідно до ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Це загальний порядок звільнення за бажанням працівника.

 

Випадки, коли відпрацьовувати не потрібно 

Ст. 38 КЗпП також визначено випадки, коли відпрацьовувати обумовлений час не потрібно. 

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

 

У разі досягнення згоди між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути припинений у визначений працівником строк (у тому числі і у день написання заяви про розірвання трудових відносин) як на підставі статті 38 КЗпП, так і пункту 1 статті 36 КЗпП за угодою сторін, - Держпраці.

 

Необхідність надання підтверджуючих документів може встановлюватися локальними документами роботодавця (наприклад, правилами внутрішнього трудового розпорядку). Роботодавець не зобов’язаний вимагати від працівника надання підтверджуючих документів, в той же час це не заборонено чинним законодавством.

Фахівці Держпраці, грунтуючись на нормах КЗпП, зробили висновок у своєму роз'ясненні: "У разі досягнення згоди між працівником і роботодавцем трудовий договір може бути припинений у визначений працівником строк (у тому числі і у день написання заяви про розірвання трудових відносин) як на підставі статті 38 КЗпП, так і пункту 1 статті 36 КЗпП за угодою сторін".

*****

Також нещодавно Держпраці нагадала про терміни розрахунків з працівником при звільненні. Докладніше тут>>

Джерело: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»