• Посилання скопійовано

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві буде оновлено

Держпраці оприлюднила проект нового Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві

Проект постанови КМУ „Про затвердження Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві" (завантажити)  розроблено Держпраці з метою забезпечення виконання в повному обсязі її функцій та повноважень в частині проведення розслідування та ведення обліку аварій і нещасних випадків, розслідування обставин та причин виникнення гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь.

Як зазначено у пояснювальній записці, проект акта спрямовано на забезпечення своєчасного та належного соціального захисту більшого кола осіб - потерпілих на виробництві, шляхом правового регулювання процедури розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.

Переглянути проект нового Порядку можна тут (завантажити)>>

Цей Порядок визначає процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працюючими, самозайнятими особами та з особами, які забезпечують себе роботою самостійно.

Вимоги цього Порядку поширюються на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, на всіх працюючих, самозайнятих осіб та на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно. 

Розслідування нещасних випадків та професійних захворювань, що сталися з працівниками, які перебували у відрядженні за кордоном, проводиться згідно з цим Порядком, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Пропозиції та зауваження до проекту постанови приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення (тобто до 04.05.2017 р.) за адресою: Державна служба України з питань праці, 010601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: savenkova@dsp.gov.ua; kazakova@dsp.gov.ua, тел.: (044) 289-85-93; 289-70-09.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»

  • Права працівника на додаткову відпустку
    Якщо працівниця, має трьох неповнолітніх дітей і самостійно їх виховує, вона має право на додаткову відпустку за підставами: «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» і «одинока мати» тривалістю 17 календарних днів
    02.04.202522
  • Про зміну облікових даних у березні потрібно повідомити ТЦК та СП (додаток 4) до 4 квітня
    Підприємства у 5-денний строк з дня проведення звіряння вносять до списків персонального військового обліку зміни облікових даних та надсилають до ТЦК щомісяця до 5 числа повідомлення про зміну облікових даних (якщо такі є)
    02.04.20251 035
  • З 2 квітня – зміни у бронюванні працівників: опубліковано постанову КМУ
    2 квітня опублікована та набрала чинності постанова КМУ від 28.03.2025 №360. Нею внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних та Критеріїв і порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими
    02.04.202513 8545
  • Примусова праця: як розпізнати й уникнути
    Відмовляйтеся від роботи, якщо є психологічний тиск і маніпуляції; переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування; неофіційне працевлаштування; постійний нагляд, контроль із боку роботодавця; відмова показати реєстраційні документи тощо
    02.04.202556
  • Нюанси звільнення працівника у разі смерті роботодавця
    Для припинення трудового договору працівник подає в електронній або паперовій формі до будь-якого центру зайнятості, зокрема, заяву про припинення трудового договору, де зазначає інформацію про смерть роботодавця фізособи, та копію свідоцтва про смерть
    01.04.202586