Коментар до листа Мінсоцполітики від 01.02.2018 р. №175/0/101-18
Умови роботи за сумісництвом працівників держпідприємств встановлено у Положенні №43. Зокрема, за нормою п. 11 додатка до Положення №43 не є сумісництвом інша робота, яка виконується тоді, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку). І при цьому оплата його праці за основною та іншою роботою не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи.
На підставі цієї норми фахівці Мінсоцполітики навели два приклади.
Приклад 1. Оклад працівника за основним місцем роботи становить 7000 грн, а за іншим місцем роботи - 2500 грн. Працює він на 0,5 ставки і за основним, і за іншим місцем роботи.
Нарахована працівникові заробітна плата за основним місцем роботи становитиме 3500 грн, а за іншим - 1862 грн (1250 грн + 612 грн).
Оскільки оплата його праці за основною та іншою роботою не перевищує повного окладу за основним місцем роботи, то зазначена робота не є сумісництвом.
Приклад 2. Оклад працівника за основним місцем роботи - 3500 грн, за іншим місцем роботи - 2500 грн. Працює він на 0,5 ставки і за основним, і за іншим місцем роботи.
Нарахована працівникові заробітна плата за основним місцем роботи становитиме 1862 грн і за іншим - 1862 грн (1250 грн + 612 грн).
Оскільки оплата його праці за основною та іншою роботою перевищує повний оклад за основним місцем роботи, то зазначена робота є сумісництвом.
Зверніть увагу: ці правила та приклади стосуються тільки держпідприємств!
На всіх інших роботодавців вони не поширюються. Якщо працівник працює лише у роботодавців недержавної форми власності, кількість годин, які він може відпрацювати сумарно, нічим не обмежена та сумісництвом буде вважатися робота за неосновним місцем незалежно від загальної суми зарплати за всіма місцями роботи.
Докладно для госпрозрахункових підприємств про сумісництво ми розглядали у своїх матеріалах:
- Правомірність роботи за зовнішнім сумісництвом у декількох роботодавців: позиція Держпраці.
- Зовнішнє сумісництво або у скількох роботодавців можна працювати одночасно.
- "Сумісник" без основного місця роботи: як бути?
- Обмеження щодо роботи за сумісництвом 4 години на день стосується працівників держпідприємств.
- Що таке «сумісництво».
- Як табелювати "сумісників".