• Посилання скопійовано

Для чого Мінсоцполітики вирішило боротися з роботою ФОПів? – позиція голови ДРС

За словами Ксенії Лапіної метою нового закону щодо ФОПів є отримання нових коштів для наповнення бюджету ПФУ, а не турбота про соціальний захист працівників

Для чого Мінсоцполітики вирішило боротися з роботою ФОПів? – позиція голови ДРС

Метою нового закону щодо ФОПів є отримання нових коштів для наповнення бюджету Пенсійного фонду, а не турбота про соціальний захист працівників, оформлених як ФОП. Про це повідомила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

«Така нав’язлива турбота, яку хотіли проявити, м’яко кажучи неадекватна поставленим завданням і ситуації. Більше того, і ми як ДРС наголосили, і об’єднання підприємців наголосили, що реальною метою є зовсім не захист, а спроба наповнити бюджет Пенсійного фонду і нічого іншого», – заявила Ксенія Ляпіна.

За її словами, в силу дефіциту робочої сили в Україні наймані робітники і так мають достатньо можливостей, аби забезпечити дотримання своїх трудових прав, та не потребують додаткового втручання держави.

«Ми поставили запитання, чи є скарги від тих ФОПів, як б хотіли бути соціально захищеними, але їм наполягли на якихось інших відносинах? Відповідь – нема. Ніхто не може змусити  людину зареєструватись ФОПом. Крім того, кщо 10 років тому ми говорили, що нема робочих місць, то сьогодні у роботодавців нема кого знайти на ті чи інші професії. Сьогодні роботодавці все гучніше говорять, що є криза праці. Тобто питання, якщо я можу вибрати найкраще, то я зроблю так, як найкраще мені», – переконана голова Державної регуляторної служби.

Нагадаємо, 6 лютого Міністерство соціальної політики розмістило на своєму сайті для обговорення проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидію застосування незадекларованої праці».

Новим законопроектом пропонується уніфікувати і розширити поняття роботодавця: так будуть називатися практично всі, хто доручає іншій людині виконання будь-якої роботи або хто має намір скористатися його послугами. Також в законопроекті вводиться поняття «презумпція наявності трудових відносин». Окрім того, за новими правилами, роботодавцями також пропонують вважати фізичних осіб, якщо вони використовують найману працю.

Один з ключових аргументів Мінсоцполітики на користь нововведення полягає в тому, що зараз ссоба, яка виконує роботу без оформлення трудових відносин, ущемляється в правах, в тому сенсі, що не забезпечується необхідним соціальним пакетом: не отримує відпускні, виплати за лікарняним, декретної відпустки і т.д. 

***

Читайте также:

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»