Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівник при звільненні не забрав трудову книжку: які наслідки?

У разі невидачі книжки питання вирішується в судовому порядку

«Вісник. Офіційно про податки» 

Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок покладається на керівника установи, організації.

Трудові книжки та їх дублікати, які не було отримано працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у відділі кадрів установи, організації окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку незатребувані трудові книжки зберігаються в архіві установи, організації протягом 50 років, а після закінчення зазначеного терміну їх можна знищити (п. 6.2 Інструкції №58).

Водночас, при затримці видачі трудової книжки у працівника є право звернутись до суду. Тому для вирішення цього питання працівнику необхідно особисто або ж з письмовою заявою звернутись до керівника установи, з якої він звільнився, з проханням видачі його трудової книжки, зданої до архіву установи. В разі невидачі книжки питання вирішується в судовому порядку.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?