
Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці розповідає, що відповідно до ст. 9 ЗУ «Про відпустки» до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки, зараховуються:
- час фактичної роботи зі шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників цього виробництва, цеху, професії або посади;
- час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
- час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.
Отже, період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки.
Де почитати про відпустки у 2025 році?
- Велика добірка актуальних статей від редакції – ось тут. Розповідаємо про те, як оформити щорічну відпустку у 2025 році, нарахувати відпусткові, провести розрахунок компенсації за невикористані відпустки, надати відпустку без збереження зарплати, а також розглядаємо з десяток практичних ситуацій.
- Усе необхідне для розрахунку відпускних (правила, методика розрахунків, кількість днів відпустки, що належить працівникам підприємства, приклади нарахування відпускних) – читайте у актуальному довіднику від редакції «Дебет-Кредит».
- Зручний Калькулятор терміну відпусток – за цим посиланням.
- Усе про тривалість основних та додаткових щорічних відпусток в Україні – у календарних днях та зручних таблицях – ви знайдете у ще одному довіднику від редакції.
- Нарешті, усі новини про відпустки на нашому сайті дивіться тут, а консультації – ось тут.