• Посилання скопійовано

Яких правил охорони праці слід дотримуватися у сільському господарстві?

Держпраці навела основні правила охорони праці при здійсненні робіт у сільському господарстві

Яких правил охорони праці слід дотримуватися у сільському господарстві?

Держпраці у Кіровоградській області нагадало правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (наказ Мінсоцполітики від 29.08.2018 р. №1240, зареєстрований в Мін'юсті 21.09.2018 за №1090/32542; НПАОП 01.0-1.02.-18).

  1. Експлуатація сільськогосподарських машин (сільськогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем складових частин та окремих технічних вузлів) має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.
  2. Вузли та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.
  3. Не дозволяється: експлуатація несправних машини та обладнання; експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.
  4. Перед виконанням робіт треба переконатися, що дроти повітряних ліній електропередач не буде зачіпати техніка.
  5. Під час проїзду сільськогосподарської техніки потрібно дотримуватися безпечної дистанції.
  6. Працівникам неможна  перебувати у зоні  руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.
  7. Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок.
  8. Завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим.
  9. Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного або садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора.
  10. Заміну, очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном.
  11. Працівникам заборонено підніматися на/або спускатися з машин під час їх руху.
  12. Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.

Джерело: Держпраці в Кіровоградській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»