Нагадаємо, що з 31 січня на період дії карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 будуть підлягати працівники:
- органів місцевого самоврядування;
- закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
- комунальних підприємств, установ та організацій.
Через це Держпраці вкотре зазначає, що роботи роботодавцям при відмові працівників окремих професій від вакцинації проти COVID-19. Відповідно до ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» підставою для відсторонення від роботи є відмова або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень.
З огляду на викладене, з метою мінімізації негативних наслідків можливих трудових спорів між працівником та роботодавцем останньому доцільно вжити заходів, спрямованих на сприяння отриманню працівником обов’язкових щеплень, зокрема проінформувати всіх працівників під підпис про:
- необхідність отримання обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19;
- можливі місця (пункти) проведення обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Також роботодавцеві доцільно за можливості здійснити заходи, спрямовані на організацію проведення обов’язкових профілактичних щеплень працівників проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Метою застосування зазначених заходів та документування відповідних фактів, на нашу думку, є формування належної доказової бази щодо відмови або ухиленням від проведення щеплення та підтвердження наявності підстав для застосування відсторонення працівників від роботи.
Для отримання роз’яснення щодо встановлення фактів, які можуть свідчити про відмову або ухилення працівників від проведення обов’язкового профілактичного щеплення, доцільно звернутися до МОЗ.
Але вже є багато судових позивів щодо оскарження відсторонення працівників та й перша судова практика, яка показує, що суд в переважності випадків стає на бік працівників.
***
Всі новини на тему відсторонення працівників дивіться за посиланням>>