• Посилання скопійовано

Уряд продовжуватиме дерегуляцію та готує спрощення вимог для бізнесу, – міністр економіки

За словами міністра економіки, планується масштабна реформа трудового законодавства, що допоможе бізнесу розвиватися динамічно. Йдеться насамперед про імплементацію норм ЄС та конвенцій МОП

Уряд продовжуватиме дерегуляцію та готує спрощення вимог для бізнесу, – міністр економіки

Свириденко Юлія на своїй сторінці у facebook розповідає наступне.

Лібералізація економіки – це стратегічна мета України, що залишається незмінною.

Ми прагнемо скоротити обсяг присутності держави в економіці, аби стимулювати економічне зростання. До 2032 року рівень податкових вилучень з економіки повинен знизитися з 45 до 20%.

Про це говорили сьогодні під час великої онлайн-конференції Forbes «Будуємо разом». ТОПові фахові спікери, змістовні дискусії та обмін думками про майбутнє України.

Ключова тема – як досягти економічного зростання після завершення війни.

Економічне зростання – це результат підприємницької діяльності мільйонів людей. Безпека, верховенство права та оптимальний обсяг втручання держави в економіку – три складові, що його забезпечать.

Тому продовжуємо дерегуляцію – готуємо спрощення вимог, яким має відповідати бізнес. В Україні 14 видів дозвільних документів. Буде не більше 5-ти. Запустимо єдиний дозвільний портал, переведемо усі дозволи в електронний формат. Частину ліцензій і дозволів скасуємо, частину спростимо, скоротимо перелік вимог, які держава висуває до бізнесу.

Щоб забезпечити верховенство права, вивчаємо можливість запозичити досвід в застосуванні британських правових норм для нових інвестицій від 15 млн грн.

Плануємо масштабну реформу трудового законодавства, що допоможе бізнесу розвиватися динамічно. Йдеться, в першу чергу, про імплементацію норм ЄС та конвенцій МОП, розширення спектру трудових договорів, спрощення процедури входу-виходу працівників на ринок праці.

Робимо ставку на експортну модель зростання. Зараз експорт складає 35% ВВП (з них сировина – 75%). Мета – підняти його до понад 50%. При цьому 75% мають складати готові товари та послуги.

Орієнтуємося на малий та середній бізнес. Його внесок у ВВП повинен бути максимально можливим. Таким шляхом йшла Польща, коли готувалася стати частиною ЄС. Для цього запускаємо серію грантових програм. Даємо бізнесу ресурси, які він може вкласти у власну справу.

Це все стратегія, але часто війна змушує Уряд приймати окремі тактичні рішення у ручному режимі. Наприклад, впроваджувати список товарів критичного імпорту.

Проте, як тільки минає загроза, ми готові їх скасовувати. І постанова Кабінету Міністрів про зняття обмежень щодо перерахунку валюти при імпорті товарів це добре демонструє.

Тож, попри усі тактичні кроки, що зумовлені війною, Україна рухається в бік мінімізації участі держави в економічних процесах. Це один з важливих рецептів для відбудови та зростання.

Дякую усім учасникам онлайн-конференції та розраховую, що наша експертна розмова матиме практичні позитивні наслідки для держави.

***

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»