Важливі теми
  • Скопійовано

Як працюватимемо та відпочиватимемо у серпні 2022 року?

У серпні українці мали б мати додатковий вихідний 24 серпня (День незалежності). Але через війну працівники працюватимуть цього дня з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день.

Як працюватимемо та відпочиватимемо у серпні 2022 року?

Відповідно до статті 73 КЗпП 24 серпня (День незалежності України) є святковим та неробочим днем. 

За старими правилами, цей день (цього року це середа) мав би бути неробочим днем. Наразі воєнний стан діє до 23 серпня, але через ситуацію з бойовити діями, його дію мають продовжити.

Нагадаємо, що у період дії воєнного стану працюють інші правила. Зокрема, не застосовуються норми статей 71-73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.

Тому, чи дотримуватися старих правил і не працювати в середу, або, якщо є необхідність, вивести людей 24 серпня на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують у 2022 році самостійно.

Зверніть також увагу, що максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону №2136). Тому скасовані свята можуть увійти в норму робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і не оплачуваним).

Відміна свят та вихідних впливає й на нарахування відпускних. Як тепер порахувати стаж, який дає право на щорічну відпустку? Як рахувати середню зарплату? І що робити з тривалістю відпустки? Про це ми розповідали тут.

Щодо роботи банків, то наразі інформації від Нацбанку немає. Але, як і в попередні святкові дні 2022 року, скоріш за все банки 24 серпня будуть працювати в звичайному режимі.

***

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»