• Посилання скопійовано

Перейменували підприємство: чи треба проводити атестацію робочих місць заново?

Чи потрібно підтверджувати результати атестації робочих місць у Держпраці після перейменування підприємства?

Перейменували підприємство: чи треба проводити атестацію робочих місць заново?

Держпраці у Дніпропетровській області розповідає, що відповідно до пункту 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, постановою КМУ від 01.08.1992 р. №442 (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 05.10.2016 р. №741) (далі – Порядок №442) атестація робочих місць за умовами праці (надалі атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Вимогами ч. 3 п. 4 Порядку №442 передбачене проведення позачергової атестації позачергової атестації у разі докорінної зміни умов і характеру праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці.

Частиною 2 п. 4 постанови КМУ від 01.08.1992 р. №442 (зі змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 05.10.2016 р. №741) Міністерству соціальної політики України надане право роз’яснення щодо порядку проведення атестації робочих місць.

Пунктом 4.2 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 р. №383 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 р. за №1451/11731) позачергова атестація проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці та у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.

З урахуванням права Міністерства соціальної політики України на надання роз’яснень щодо порядку проведення атестації робочих місць за результатами реорганізації установи  її правонаступник  повинен провести позачергову атестацію робочих місць.

Вимоги зазначених вище нормативних актів не передбачають проведення атестації робочих місць за умовами праці у разі перейменування підприємства.

Під час вивчення запитання було встановлено, що згідно з оприлюдненою відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» на сайті Міністерства юстиції України у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформації підприємство №2 є правонаступником  підприємства №1.

Доведена у запитанні інформація про перейменування підприємства №2 не є вірогідною і потрібно керуватися роз’ясненнями, зазначеними в абзацах 3, 4, 5 цієї відповіді.

***

Читайте також: Чи проводиться атестація робочих місць за умовами праці під час війни?

Джерело: ДПС у Дніпропетровській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»