• Посилання скопійовано

Як роботодавцю убезпечити виробничий процес у період аварійних відключень світла?

Включення обладнання після подачі електроенергії слід проводити після дозволу відповідальної особи, переконавшись, що пуск обладнання є безпечним для працівників, котрі перебувають на робочих місцях

Як роботодавцю убезпечити виробничий процес у період аварійних відключень світла?

Аварійні відключення електроенергії несуть у собі додаткову загрозу виробничого травматизму на місцевих підприємствах, в установах, організаціях.

Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надає роботодавцям додаткові рекомендації, як забезпечити у таких складних умовах безпеку на робочих місцях.

Для цього необхідно!

Призначити на підприємстві, в установі, організації  відповідальну особу, котра координуватиме  роботу підприємства під час аварійного відключення та процесу  відновлення електроживлення.

Розробити алгоритм дій працівників на кожному робочому місці щодо мінімізації виробничого браку з дотриманням вимог охорони праці під час проведення цих дій.

Розробити алгоритм дій працівників щодо недопущення нещасних випадків під час переміщення працівників колисками та підйомниками, що приводяться у дію через електроживлення.

За можливості прописати ці дії у розділі «Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях» в інструкціях з охорони праці за видами робіт.

Провести відповідні тематичні тренінги для працівників з відпрацювання необхідних дій та навичок.

Включення обладнання після подачі електроенергії проводити після дозволу відповідальної особи, переконавшись, що пуск обладнання є безпечним для працівників,котрі перебувають на робочих місцях.

У момент відключення електроенергії забезпечити аварійне освітлення виробничих приміщень, або наявність аварійних ліхтарів, зручних у користуванні.

Шановні роботодавці, пам’ятайте!

Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Це – вимога ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Шановні працівники!

Згідно зі ст. 14 згаданого Закону кожен із вас має обов'язки  щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Піклуйтеся про власну безпеку на виробництві та безпеку оточуючих. 

Це допоможе уникнути виробничого травматизму та збереже здоров’я і життя.

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»