• Посилання скопійовано

Відпустка для підготовки та участі у змаганнях: як надавати?

Такі відпустки надаються тривалістю не більш як 40 календарних днів на рік. Тривалість відпустки включає час, потрібний для проїзду до місця проведення спортивних змагань та повернення

Відпустка для підготовки та участі у змаганнях: як надавати?

Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці зазначає, що роз’яснення норм законодавства про працю з питання іншого виду відпустки, що необхідно знати кожному, щодо відпустки для підготовки та участі у змаганнях. Відповідно до ст. 77-1 КЗпП України відпустка для підготовки та участі у змаганнях надається працівникам, які беруть участь у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях. Тривалість, порядок, умови надання та оплати відпусток для підготовки   та   участі   у  змаганнях  встановлюються  Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ст. 16-1 Закону України «Про відпустки» відпустка для підготовки та участі у змаганнях надається працівникам, які беруть участь у всеукраїнських  та  міжнародних спортивних змаганнях.

Порядок оплати відпусток визначено вимогами ст. 21 Закону України «Про відпустки», тобто заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв’язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі у змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи та компенсації за невикористані відпустки, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №565 «Про затвердження Порядку надання та оплати відпусток для підготовки та участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях» відпустки  надаються  на  підставі  заяви  працівника  та  листа-виклику  на  відповідні  спортивні  змагання,  який готується Міністерством молоді та спорту України. Для отримання відпустки для підготовки та участі у змаганнях працівник повинен надати до відділу персоналу підприємства заяву про надання відпустки, долучити лист-виклик із зазначенням прізвищ учасників, які залучаються для участі у змаганнях, лист Міністерства молоді та спорту України, який організовує змагання.

Такі відпустки надаються тривалістю не більш як 40 календарних днів на рік. Тривалість відпустки включає час, потрібний для проїзду до місця проведення спортивних змагань та повернення.

Тривалість відпустки зазначається в листі-виклику на відповідні спортивні змагання. Відпустки можуть надаватися частинами, про що зазначається в такому листі-виклику.

На час перебування у відпустках за працівниками зберігаються місце роботи, посада. У листі Міністерства соціальної політики України від 13.09.2011 №763/13/84-11 зазначається, як здійснювати оплату відпусток для участі у змаганнях. Пунктом 7 вищеназваного Порядку №565 визначено, що оплата цих відпусток здійснюється коштом підприємств, установ та організацій, призначених на оплату праці, або коштом фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники.

У разі виконання зазначених умов роботодавець зобов'язаний надати відпустку працівникові для підготовки та участі у змаганнях.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»