• Посилання скопійовано

Що з соцвідпусткою у разі працевлаштування на роботу посеред року?

Новий роботодавець не зобов'язаний надавати додаткову соціальну відпустку. Працівниця має звернутися до попереднього роботодавця для отримання компенсації за невикористану відпустку, яка мала бути їй виплачена при звільненні

Що з соцвідпусткою у разі працевлаштування на роботу посеред року?

До Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області звернулась бухгалтер, яка працює у ФОПа, що здійснює свою господарську діяльність в місті Кропивницький. Звернення було стосовно права працівниці, яка прийшла на роботу у лютому 2023 року і є одинокою матір'ю та претендує на отримання додаткової соціальної відпустки відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки».

У довідці з попереднього місця роботи зазначено, що працівниця не скористалася цією відпусткою у 2023 році та не вказано щодо компенсації за неї у зв'язку зі звільненням.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» скасовано будь-які вимоги до нового роботодавця щодо  перерахування компенсацій за невикористані відпустки.

Крім того, ч. 1 ст. 47 КЗпП передбачено, що роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (ст. 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначені ст. 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки.

Також ст. 117 КЗпП передбачено, що у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначені ст. 116 цього Кодексу, за відсутності спору про їх розмір, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.

Отже, новий роботодавець не зобов'язаний надавати додаткову соціальну відпустку. Працівниця має звернутися до попереднього роботодавця для отримання компенсації за невикористану відпустку, яка мала бути їй виплачена при звільненні.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»